Bezpieczeństwo międzynarodowe

1. Rodzaj studiów:
    II stopnia (magisterskie uzupełniające)
  2. Tryb studiów:

stacjonarne

(zobacz także: niestacjonarne)

3. Język wykładowy:
  4. Czas trwania studiów:
    2 lata (4 semestry)
  5. Kierunek:
    Stosunki międzynarodowe
  6. Jesteśmy przygotowani do prowadzenia zajęć na terenie uczelni, w pełni online i w systemie mieszanym.

Międzynarodowe środowisko bezpieczeństwa stanęło w obliczu radykalnych przemian, dotychczasowy ład międzynarodowy podlega znaczącej rekonfiguracji. Wzrasta rola Chin, słabnie pozycja Stanów Zjednoczonych, Rosja pozostaje niewiadomą, Bliski Wschód i Afryka Północna nadal stanowią zarzewie konfliktu, Unia Europejska przeżywa wewnętrzny kryzys, a zmiany klimatyczne coraz silniej wpływają na realia polityczne. Klasyczna wiedza podręcznikowa przestaje wystarczać dla zrozumienia współczesnego świata.

Na specjalności Bezpieczeństwo międzynarodowe będziesz miał szansę zapoznać się z przemianami zachodzącymi w międzynarodowym środowisku bezpieczeństwa oraz nauczysz się definiować ich wielorakie konsekwencje. Zdobędziesz wiedzę na temat czynników wpływających na kształt środowiska bezpieczeństwa międzynarodowego, nowych szans, wyzwań, zagrożeń i ryzyka.

Podczas zajęć będziesz miał kontakt z wybitnymi specjalistami, praktykami i teoretykami, autorytetami w dziedzinie bezpieczeństwa międzynarodowego.

Zdobędziesz kluczowe kompetencje w zakresie:

• analizy stosunków międzynarodowych,
  • rozpoznawania zagrożeń międzynarodowych i określania ich potencjalnych konsekwencji,
  • analizowania i stawiania wniosków opartych na dogłębnym rozumieniu realiów bezpieczeństwa międzynarodowego,
  • tworzenia realistycznych prognoz dotyczących kierunków rozwoju zagrożeń międzynarodowych.

Zdobędziesz wiedzę merytoryczną z zakresu:

• systemu bezpieczeństwa w Karcie Narodów Zjednoczonych,
  • regionalnych systemów bezpieczeństwa,
  • źródeł zagrożeń wg punktów zapalnych świata,
  • źródeł zagrożeń od strony funkcjonalnej (państwa upadające/upadłe, cyberprzestrzeń, zmiany klimatyczne, kryzys w UE, etc.),
  • bezpieczeństwa w stosunkach międzynarodowych.

Perspektywy zawodowe:

• ambasady i placówki zagraniczne,
  • międzynarodowe organizacje i korporacje,
  • administracja publiczna,
  • think-tanki zajmujące się analizą zagrożeń międzynarodowych, instytuty badawcze, organizacje pozarządowe.

Atuty:

• zajęcia prowadzą wybitni specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa międzynarodowego;
  • zapoznasz się z przemianami zachodzącymi w międzynarodowym środowisku bezpieczeństwa;
  • zdobędziesz wiedzę na temat czynników wpływających na kształt środowiska bezpieczeństwa międzynarodowego, nowych szans, wyzwań, zagrożeń i ryzyka;
  • zdobędziesz kompetencje w zakresie analizowania i stawiania wniosków, tworzenia realistycznych prognoz dotyczących kierunków rozwoju zagrożeń międzynarodowych, rozpoznawania zagrożeń międzynarodowych i określania ich potencjalnych konsekwencji;
  • kompleksowe wsparcie doradcze i coachingowe Centrum Karier przez cały czas trwania studiów;
  • studia w międzynarodowym środowisku – 3. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych niepublicznych uczelni w Polsce;
  • program wymiany międzynarodowej – nauka na wybranej uczelni przez semestr lub dwa;
  • certyfikat „Lider jakości kształcenia” wyróżniający najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów na polskich uczelniach.

• od 26.03.2020 odbyło się 3386 zajęć online, w tym 1348 wykładów i 2038 ćwiczeń, po polsku i angielsku, a także 1772 lektoraty, zajęcia online przeprowadziło 200 wykładowców;
  • większość zajęć realizowana metodami w pełni interaktywnymi;
  • trzy platformy szkoleniowe (Wirtualna Uczelnia, Moodle oraz MS Teams) – nowoczesne techniki kształcenia na odległość;
  • kadra przygotowana do prowadzenia zajęć zarówno w siedzibie uczelni, jak i online.

email: rekrutacja@civitas.edu.pl

pokój 1210, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro