Bezpieczeństwo biznesu

Udostępnij strone

REKRUTACJA NA TEN KIERUNEK ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kierunków, na które trwa rekrutacja.

 1. Rodzaj studiów:
  studia podyplomowe
 2. Tryb studiów:
  niestacjonarne
 3. Język wykładowy:
  polski
 4. Czas trwania studiów:
  1 rok (2 semestry)
 5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
  jesień 2020 r.

 

Przygotuj się do zapewnienia bezpieczeństwa w firmie i instytucji. Wybierz opracowany przez ekspertów praktyków kierunek studiów podyplomowych Bezpieczeństwo biznesu.
Poznasz metody zwalczania zagrożeń w obszarze gospodarczym oraz zdobędziesz praktyczne umiejętności tworzenia i wdrażania strategii bezpieczeństwa firmy.

 

Twoje 4 kroki do zarządzania bezpieczeństwem firm i instytucji
1
Poznaj trendy
Zdobędziesz praktyczne umiejętności tworzenia i wdrażania strategii bezpieczeństwa firmy, zgodne z najbardziej aktualną wiedzą i przy użyciu najnowszych technik.
2
Poznaj techniki i narzędzia
Zdobędziesz umiejętności z zakresu interpretacji i analizy warunków funkcjonowania biznesu w Polsce i na świecie, a także rozpoznawania i diagnozowania zagrożeń płynących z działań o charakterze przestępczym. Dowiesz się, jak tworzyć programy profilaktyczne w celu przeciwdziałania takim zagrożeniom oraz jakie stosować narzędzia praktyczne i analityczne. Nauczysz się tworzenia i implementowania polityk i strategii bezpieczeństwa firmy.
3
Ucz się od praktyków
Program studiów został przygotowany przez uznanych ekspertów z obszaru bezpieczeństwa biznesu. Zajęcia prowadzą specjaliści w takich dziedzinach jak: zarządzanie bezpieczeństwem, prawo, analiza informacji, analiza zagrożeń, zarządzanie ryzykiem, terroryzm i przestępczość zorganizowana, edukacja i zarządzanie w stanach nadzwyczajnych i kryzysowych, psychologia.
4
Ucz się w praktyce
Zajęcia mają w dużej mierze charakter praktyczny. Będziesz m.in. omawiać studia przypadków, dzięki którym lepiej poznasz zagrożenia dla biznesu oraz dowiesz się, jakimi metodami je analizować. Jednym z Twoich zadań będzie także przygotowanie projektu polityki bezpieczeństwa dla firmy lub instytucji.

 

Atuty:

 • będziesz praktycznie przygotowany do tworzenia i wdrażania strategii bezpieczeństwa firmy – poznasz m.in. takie zagadnienia jak: zagrożenia dla biznesu w cyberprzestrzeni, bezpieczeństwo informacyjne, IT, fizyczne i personalne w firmie, ochrona danych osobowych, systemy zarządzania infrastrukturą techniczną budynku, zarządzanie ciągłością działania;
 • studia zostały opracowane według najlepszych międzynarodowych wzorców – program opiera się na rozwiązaniach i metodach stosowanych w edukacji na rzecz bezpieczeństwa biznesu w Wielkiej Brytanii i USA;
 • możesz poszerzyć swoje kompetencje w ramach praktyk w firmach – oferujemy ci możliwość odbycia praktyk w firmach partnerskich: Schrack Seconet i Instytucie Bezpieczeństwa RESCON;
 • wiedzę wykorzystasz w pracy w pionach bezpieczeństwa firm i instytucji, a także firmach szkoleniowych i mediach biznesowych – know-how zdobędziesz od praktyków związanych z zarządzaniem bezpieczeństwem biznesu.

 


 

Do kogo są kierowane studia:
Ze względu na obecność w programie zajęć przedmiotów, które dotyczą wewnętrznych mechanizmów funkcjonowania podmiotów gospodarczych, odbiorcami studiów powinni stać się:

 • reprezentanci biznesu oraz przedsiębiorstw państwowych odpowiedzialni za zarządzanie takimi podmiotami,
 • przedstawiciele pionów bezpieczeństwa (np. fizycznego, informacyjnego czy teleinformatycznego).

 


 

Kontakt

Dział Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210, 12 piętro
Pałac Kultury i Nauki
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa