Akademia Liderów Oświaty Szkoły Uczącej się

3. Język wykładowy:
  4. Czas trwania studiów:
    3 semestry
  5. Planowane rozpoczęcie zajęć:
    luty 2018 r.

Edycja: województwo mazowieckie, województwo świętokrzyskie

Studia Akademia Liderów Oświaty Szkoły Uczącej się są prowadzone przez Collegium Civitas w partnerstwie z:

• Centrum Edukacji Obywatelskiej,
  • Świętokrzyskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach,
  • Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach,
  • Międzypowiatowym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu.

Studia podyplomowe Akademia Liderów Oświaty Szkoły Uczącej (ALO SUS) współfinansowane są ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w programie PO WER w ramach konkursu prowadzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Cel

Celem studiów jest rozwinięcie kompetencji w zakresie przywództwa edukacyjnego, realizacji zadań z zakresu wspomagania szkół w rozwoju kompetencji kluczowych uczniów oraz wdrażania do praktyki szkolnej działań poprawiających w szkole ich kształcenie.

Studia mają stworzyć dyrektorom, wicedyrektorom możliwość koleżeńskiego uczenia się i wzajemnego wspierania w zakresie wypełnianych w szkole zadań i pełnionych funkcji w trakcie całych studiów jak też po ich zakończeniu.
Adresaci studiów

• Na studia mogą zgłosić się dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół i przedszkoli z województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego.
  • Każdą placówkę może reprezentować jedna osoba (w zespołach szkół odrębne instytucje mogą być reprezentowane osobno).
  • W projekcie nie mogą brać udziału placówki objęte wsparciem w realizowanych konkursach POWER w Działaniu 2.10 i projekcie pozakonkursowym ORE nr POWR.02.10-00-00-0002/16.

Rekomendacj

Studia będą korzystać z gromadzonych przez 11 lat doświadczeń Studiów Podyplomowych Liderów Oświaty prowadzonych przez CEO i Collegium Civitas w ramach programu Szkoła Ucząca Się, którego partnerem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Studia te ukończyło 400 dyrektorów, których opinie bardzo dobrze świadczą o ich wartości.

Centrum Edukacji Obywatelskiej wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności od 2000 r. realizują program Szkoła Ucząca Się, w ramach którego poprzez profesjonalizację pracy szkół i nauczycieli w ponad 3 tysiącach szkół wprowadzono zmianę podnoszącą efektywność nauczania i uczenia się.

Projekty nr POWR.02.10.00-00-3010/17 i POWR.02.10.00-00-3014/17  pt. „Zapewnienie dyrektorom i innym osobom pełniącym funkcje kierownicze w mazowieckich i świętokrzyskich szkołach i przedszkolach wsparcia szkoleniowo-doradczego w zakresie przywództwa edukacyjnego w kształceniu kompetencji kluczowych uczniów poprzez system placówek doskonalenia nauczycieli” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach działania 2.10 – Wysoka jakość systemu oświaty

REKRUTACJA ONLINE

Agnieszka Świeczka