Biuro Prasowe

Udostępnij strone

Biuro prasowe Collegium Civitas umożliwia kontakt z ekspertami z wielu dziedzin – zarówno wybitnymi teoretykami, jak i praktykami.

Eksperci naszej uczelni specjalizują się w następujących obszarach:

Bezpieczeństwo

dr hab. Tomasz ALEKSANDROWICZ

Terroryzm, bezpieczeństwo, administracja m.in. w pionach analitycznych służb specjalnych, prawnomiędzynarodowe i polityczne aspekty współczesnego terroryzmu, przemiany w koncepcjach suwerenności państwa narodowego w dobie globalizacji i integracji europejskiej, problemy służb specjalnych w stosunkach międzynarodowych, wywiad gospodarczy i analiza informacji, etyka życia publicznego i gospodarczego.


dr Magdalena El Ghamari

kierownik Pracowni Bezpieczeństwa Kulturowego Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi; bezpieczeństwo kulturowe, terroryzm, MENA


dr inż. mjr rezerwy Michał FISZER

Doktor nauk wojskowych, specjalista w zakresie studiów strategicznych, były pilot samolotów naddźwiękowych, instruktor, zastępca dowódcy eskadry.


mgr Sławomir KOSIELIŃSKI

Zarządzanie państwem za pomocą technik informacyjnych i komunikacyjnych, zamówienia publiczne, nowe technologie pobudzające rozwój miast, bezpieczeństwo narodowe oraz planowanie strategiczne metodą foresight.


dr Krzysztof LIEDEL 

Bezpieczeństwo, prawo, terroryzm międzynarodowy i jego zwalczanie, analiza informacji, analiza decyzyjna.

Polsat News, Nowy dzień (07.04.2017, wideo)


dr Katarzyna MANISZEWSKA

terroryzm, ekstremizm polityczny, kontekst medioznawczy, podróże.


Andrzej MROCZEK 

Terroryzm, terror kryminalny, przestępczość zorganizowana, rozpoznanie i zwalczanie zjawisk przestępczości i terroryzmu, edukacja i zarządzanie w stanach nadzwyczajnych i kryzysowych.


mgr Paulina PIASECKA 

Terroryzm, bezpieczeństwo.

Dziennikarstwo

red. Edwin BENDYK 

Problematyka cywilizacyjna, wpływ techniki na życie społeczne. Dziennikarz, eseista i pisarz, kierownik Centrum Badań nad Przyszłością w Collegium Civitas, publicysta działu naukowego „Polityki”,


red. Halina BIŃCZAK 

Dziennikarka ekonomiczna, prowadzi dodatek „Financial Times” w „Dzienniku. Gazecie Prawnej”, publikuje w „Tygodniku Powszechnym”, komentuje sprawy gospodarcze w audycjach radiowych (Trójka, TOK FM).


prof. zw. dr hab. Waldemar J. DZIAK 

Azja i Pacyfik, problematyka północnokoreańska i chińska, ekspert spraw międzynarodowych, naukowiec, politolog, pisarz, dziennikarz.

wiadomosci.onet.pl Świat przespał sprawę. Teraz już jest za późno (wywiad) (31.12.2017)


red. Barbara HRYBACZ

Dziennikarka, sekretarz Katedry Dziennikarstwa w Collegium Civitas, producent programów radiowych i telewizyjnych dla stacji: TVP, TVN, POLSAT. Producent i wydawcą licznych programów typu „talk show” prowadzonych m.in. przez Teresę Torańską (TVP), Jacka Żakowskiego i Piotra Najsztuba (TVP, POLSAT) oraz programów rozrywkowych dla TVN (w tym pierwszego reality show „Big Brother”). Przez 11 lat wydawca programu publicystycznego Tomasza Lisa, „Co z tą Polską” w Polsacie i „Tomasz Lis na żywo” w TVP 2.


prof. dr Michał KOMAR

Pisarz, publicysta; profesor w Collegium Civitas i zastępca kierownika katedry Dziennikarstwa i Nowych Mediów, inicjator internetowego Polskiego Słownika Biograficznego, autor powieści, esejów, rozmów-rzek (z Władysławem Bartoszewskim, Stefanem Mellerem, Krzysztofem Kozłowskim, Maciejem Dubois, Krzysztofem Piesiewiczem), scenariuszy filmowych i telewizyjnych.


mgr Sławomir KOSIELIŃSKI 

Zarządzanie państwem za pomocą technik informacyjnych i komunikacyjnych, zamówienia publiczne, nowe technologie pobudzające rozwój miast, bezpieczeństwo narodowe oraz planowanie strategiczne metodą foresight.


red. Roman KURKIEWICZ 

Dziennikarz, redaktor, publicysta, felietonista. Od 2017 r. związany z tygodnikiem „Przekrój”, wcześniej pracował w „Życiu Warszawy” ( z-ca red. naczelnego), Programie II  TVP (szef publicystyki), „Gazecie Wyborczej”,  tygodniku „Polityka”, „Wprost”, „Krytyce Politycznej”, TVN 24 i TOK FM.


red. Marcin ŁUKAWSKI 

Dziennikarz telewizyjny i radiowy, obecnie autor i prowadzący poranną i popołudniową audycję „Zapraszamy do Trójki”, pracował także dla Programu I Telewizji Polskiej SA, gdzie przygotowywał i prezentował poranne przeglądy prasy w programie „Kawa czy herbata”.


red. Wojciech MAZIARSKI 

Publicysta „Gazety Wyborczej”.  Od 2001 do 2012 związany z tygodnikiem „Newsweek Polska”, w latach 2009-2012 był jego redaktorem naczelnym.


red. Konrad PIASECKI 

Dziennikarz, publicysta radiowy i telewizyjny, od września 2016 roku jest dziennikarzem Radia ZET, gdzie prowadzi program „Gość Radia Zet”. Jest również gospodarzem autorskiego programu publicystycznego w TVN24: ,,Piaskiem po oczach”. W latach 1994-2016 związany z RMF FM, był w nim reporterem, prezenterem, dziennikarzem, prowadzącym codzienną poranną rozmowę – „Kontrwywiad RMF”. Wcześniej był reporterem Radia Kolor, prowadził programy w Polsacie, „TVP 1,  TVP2. Publikował teksty w „Rzeczpospolitej”, „Pressie”, „Polityce”, „Tygodniku Powszechnym”, Interia.pl. W 2015 roku Dziennikarz Roku wg redakcji „Press”.


red. Joanna SZCZĘSNA 

dziennikarka, pisarka, autorka reportaży i wywiadów. Od początku istnienia związana z „Gazetą Wyborczą”; twórczyni kolorowego „Magazynu” (poprzednika „Dużego Formatu”) i pierwsza redaktor naczelna oraz redaktorka Gazety Świątecznej.


red. Jacek ŻAKOWSKI 

Specjalności dla mediów: publicystyka, aktualności polityczno-społeczne. Dziennikarz i publicysta, kierownik Katedry Dziennikarstwa w Collegium Civitas. Autor i prowadzący wielu programów radiowych i telewizyjnych, autor lub współautor wielu książek. Laureat licznych nagród, w tym: nagrody podziemnego SDP (1987), Polskiego PEN Clubu (1988), nagrody Grand Press w kategorii dziennikarza roku (1997) i dwukrotnie statuetki Wiktora. Członek Towarzystwa Dziennikarskiego i Rady Funduszu Mediów.

Rozmowa-dnia-prof-wojciech-sadurski (20.12.2017)

opinie.wp.pl Bitwa redaktorów. Paweł Lisicki kontra Jacek-Żakowski (18.12.2017)

m.tokfm.pl Sześciu eurodeputowanych uratowało honor tchórzliwej części polskiej reprezantacj (17.11.2017)


red. Robert BOGDAŃSKI 

Dziennikarz, menedżer mediów, były szef Polskiej Agencji Prasowej i agencji Interfax Central Europe.

Ekonomia

dr Małgorzata BARAN

Projekty unijne i zarządzanie projektami, współpraca międzypokoleniowa, mentoring.


dr Kamil ZUBELEWICZ 

Ekonomia, finanse publiczne,  gry strategiczne.

Filozofia

dr Michał BARDEL

Nauki humanistyczne, historia filozofii,  logika i metodologia. Redaktor dwumiesięcznika „Czas Wina”.


prof. zw. dr hab. Tadeusz GADACZ

Filozof, redaktor naukowy Encyklopedii PWN, wykładowca m.in. na Hebrew University w Jerozolimie i na Uniwersytecie Katolickim w Louvain-la-Neuve. Laureat Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, laureat Nagrody Edukacyjnej Prezydenta m.st. Warszawy dla Najlepszego Nauczyciela Akademickiego 2002 roku, laureat Nagrody „Nowych Książek” za redakcję naukową dziewięciotomowego wydawnictwa Religia. Encyklopedia PWN (Warszawa 2001-2003).


dr ADAM LIPSZYC

filozof, tłumacz, badacz twórczości Waltera Benjamina.


dr Barbara MARKOWSKA

Perspektywa krytyczna w socjologii kultury i teorii społecznej (Bourdieu, Latour), socjologia wiedzy, socjologia pamięci, teorie nowoczesności i ponowoczesności.


dr Anna SIWEK

filozof, politolog, prorektor ds. studenckich Collegium Civitas. Autorka monografii na temat filozofii Józefa Tischnera pt. „Dobro a polityka. Platon i Tischner. Dwie filozofie dobra”.

Historia

prof. dr hab., b. amb. Krzysztof DĘBNICKI

Historia, orientalistyka, afrykanistyka, indologia, dyplomacja, współczesnej historia oraz problematyka polityczna i społeczna Azji Południowej i Środkowej.


prof. dr hab., b. amb. Paweł DOBROWOLSKI

Były ambasador w Kanadzie i na Cyprze, historyk, dyplomata.


prof. dr hab. Stanisław FALIŃSKI

Demokracja, władza lokalna i samorządowa.


prof. dr hab. Tomasz STRYJEK

Historia idei, historia Ukrainy, współczesne społeczeństwo i polityka Ukrainy, stosunki polsko-ukraińskie i rosyjsko-ukraińskie, ideologie narodowe i ruchy nacjonalistyczne, historiografia ukraińska, ideologie ukraińskie w XX w., interpretacje dziejów Europy Wschodniej.


dr Marek TROSZYŃSKI

Internauci i internet, mowa nienawiści, społeczności lokalne, organizacje pozarządowe.

Politologia

prof. dr hab. Stanisław MOCEK

Socjolog, politolog i medioznawca, od 2012 roku rektor Collegium Civitas, w latach 1998-2012 prorektor tej uczelni. Specjalności dla mediów: polityka polska i Europy Centralnej, scena polityczna, przywództwo polityczne i wybory, opinia społeczna, systemy polityczne i społeczne, modele transformacji ustrojowych, problemy społeczne w skali mikro i makro, partycypacja publiczna, systemy medialne, rola mediów i dziennikarzy w demokracji, kultura, media, komunikacja społeczna, dyskurs publiczny, opinia publiczna i zachowania wyborcze

Ostatnie wystąpienia dla mediów:

www.rp.pl RZECZoPOLITYCE Za małe fundusze dla uczelni wyższych

www.rp.pl RZECZoPOLITYCE Nasz egocentryzm związany jest z historią Polski


dr Agnieszka CIANCIARA

Politolog i europeistka. Specjalności dla mediów: instytucje i proces decyzyjny UE, polityka sąsiedztwa.


prof. zw. dr hab. Waldemar J. DZIAK

Azja i Pacyfik, problematyka północnokoreańska i chińska, ekspert spraw międzynarodowych, naukowiec, politolog, pisarz, dziennikarz.

wiadomosci.onet.pl Świat przespał sprawę. Teraz już jest za późno (wywiad) (31.12.2017)


prof. dr hab. Stanisław FALIŃSKI

Politolog, historyk, samorządowiec, dziennikarz telewizyjny, reżyser filmów dokumentalnych. Specjalności dla mediów: demokracja, władza lokalna i samorządowa


dr Marcin GAJEK

Politolog, amerykanista. Specjalności dla mediów: filozofia polityki, historia myśli politycznej, amerykańska tradycja polityczna, tradycja republikańska, teoria demokracji, filozofia polityczna liberalizmu, myśl konserwatywna, politolog, amerykanista, filozofia polityki, historia myśli politycznej


dr Krzysztof KASIANIUK

politolog, specjalista w zakresie metodologii w naukach o polityce; zainteresowania teoretyczne: złożoność, samoorganizacja i emergencja; zainteresowania empiryczne: parlamentaryzm i przywództwo w sferze publicznej; cybernetyka i analiza systemowa.


dr Piotr ŁACIŃSKI

Politolog. Specjalności dla mediów: stosunki międzynarodowe w Ameryce Łacińskiej, systemy polityczne państw latynoamerykańskich.


prof. dr hab. Rafał PANKOWSKI

Socjolog kultury, politolog. Koordynator Centrum Monitorowania Rasizmu w Europie Wschodniej, zastępca redaktora naczelnego magazynu NIGDY WIĘCEJ. Specjalności dla mediów: nacjonalizm, populizm, ekstremizm, neofaszyzm, ksenofobia, totalitaryzm, rasizm, tożsamość narodowa, ruchy społeczne, wielokulturowość.

Wystąpienia dla mediów:

www.newsweek.pl, W Polsce poziom ksenofobii nie był tak wysoki od 1968 r. (10.11.2017)


dr Julian PAŃKÓW

Ekonomista i politolog, zastępca kierownika Katedry Stosunków Międzynarodowych. Specjalności dla mediów: międzynarodowe stosunki gospodarcze, różne aspekty procesu globalizacji, międzynarodowa współpraca na rzecz rozwoju, negocjacje, polityka zagraniczna Rosji.

www.polsatnews.pl, To był dzień na świecie. Marzenia o niepodległości (08.02.2017)


dr b. amb. Wiktor ROSS

Politolog, dyplomata. Były ambasador RP w Mołdawii i Armenii. Specjalności dla mediów: Rosja i państwa postsowieckie, historii idei politycznych i ruchów społecznych


dr Anna SIWEK

Filozof, politolog, prorektor ds. studenckich Collegium Civitas. Autorka monografii na temat filozofii Józefa Tischnera pt. „Dobro a polityka. Platon i Tischner. Dwie filozofie dobra”.


prof. dr hab. Tomasz STRYJEK

Historyk, politolog. Specjalności dla mediów: historia idei, historia Ukrainy, współczesne społeczeństwo i polityka Ukrainy, stosunki polsko-ukraińskie i rosyjsko-ukraińskie, ideologie narodowe i ruchy nacjonalistyczne, historiografia ukraińska, ideologie ukraińskie w XX w., interpretacje dziejów Europy Wschodniej.

fakty.tvn24.pl Spór między Polską a Kijowem w związku z pomnikiem UPA [2:35]


dr Sergiusz TRZECIAK

Konsultant polityczny, prawnik, ekspert do spraw marketingu politycznego, personal branding i public relations. Komentator polityczny w mediach krajowych i zagranicznych. Specjalność dla mediów: analiza polityki, marketing i reklama polityczna, wizerunek publiczny, public relations.

Prawo

dr hab. Tomasz ALEKSANDROWICZ

prawnik. Specjalności dla mediów: terroryzm, bezpieczeństwo, administracja m.in. w pionach analitycznych służb specjalnych, prawnomiędzynarodowe i polityczne aspekty współczesnego terroryzmu, przemiany w koncepcjach suwerenności państwa narodowego w dobie globalizacji i integracji europejskiej.


dr Aleksander GUBRYNOWICZ

Doktor praw, specjalista w zakresie międzynarodowego prawa ochrony środowiska.


b. sędzia Trybunału Konstytucyjnego Wiesław JOHANN 

Prawo prasowe i autorskie.

Socjologia

prof. dr hab. Stanisław MOCEK

Socjolog, politolog i medioznawca, od 2012 roku rektor Collegium Civitas, w latach 1998-2012 prorektor tej uczelni. Specjalności dla mediów: polityka polska i Europy Centralnej, scena polityczna, przywództwo polityczne i wybory, opinia społeczna, systemy polityczne i społeczne, modele transformacji ustrojowych, problemy społeczne w skali mikro i makro, partycypacja publiczna, systemy medialne, rola mediów i dziennikarzy w demokracji, kultura, media, komunikacja społeczna, dyskurs publiczny, opinia publiczna i zachowania wyborcze

Ostatnie wystąpienia dla mediów:

www.rp.pl RZECZoPOLITYCE Za małe fundusze dla uczelni wyższych


dr Jacek BIELIŃSKI

Socjolog, specjalizuje się w badaniach wykorzystujących techniki ilościowe. Specjalności dla mediów: metodologia badań społecznych, wartości i normy społeczeństwa polskiego, anomia, socjologia Emila Durkheima, socjologia ekonomiczna, legitymizacja, struktura społeczna, socjologia ekonomiczna oraz przemian społecznych, politycznych i gospodarczych w krajach Europy Środkowej i Wschodniej.


dr Małgorzata BUDYTA-BUDZYŃSKA

Socjolog i politolog, ekspert w dziedzinie polityki narodowościowej w Europie Środkowej i Wschodniej oraz problemów adaptacji i asymilacji imigrantów.


dr Xymena BUKOWSKA

Socjolożka. Specjalności dla mediów: socjologia spraw publicznych (teorie demokracji, społeczeństwa obywatelskiego I obywatelstwa), teorie kultury (kapitał kulturowy, kompetencje kulturowe) obywatelstwo, socjologia życia publicznego.


dr Agnieszka BUKOWSKA

Socjolog, pedagog, terapeuta pedagogiczny, trener umiejętności psychospołecznych. Dyrektor Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi Collegium Civitas. Specjalności dla mediów: sekty i nowe ruchy religijne, manipulacje, metody wpływu społecznego, procesy społeczne.


dr Katarzyna IWIŃSKA

Socjolog, prorektor ds. badań naukowych Collegium Civitas. Specjalności dla mediów: społeczeństwo obywatelskie, udział obywateli w życiu publicznym, organizacje pozarządowe, partycypacja obywatelska, podmiotowość społeczna, badanie społeczności lokalnych i aktywności społecznych, świadomość ekologiczna, zrównoważony rozwój, socjologia konfliktów społecznych (szczególnie w ochronie środowiska) aktywizacja społeczeństwa obywatelskiego, rozwiązywanie konfliktów i socjologia procesów grupowych.


prof. zw. dr hab. Jadwiga KORALEWICZ

Socjolog, prezydent Collegium Civitas i pełnomocnik rektora ds. rozwoju strategicznego, współtwórca i pierwszy rektor Collegium Civitas. Specjalności dla mediów: mentalność, system wartości, postawy i poglądy Polaków w aspekcie porównawczym (historycznym, strukturalnym i międzynarodowym), szkolnictwo wyższe w Polsce i na świecie.


dr Monika NOWICKA

Socjolożka. Specjalności dla mediów: socjologia miasta, socjologia migracji.


prof. dr hab. Hanna PALSKA

Socjolog kultury. Specjalności dla mediów: metodologia badań społecznych, metody badań jakościowych w socjologii, style życia różnych segmentów społecznych, kulturowe aspekty struktury społecznej, ruchliwość społeczna: kulturowe i psychospołeczne skutki awansu i degradacji, bieda, bezrobocie, kulturowe zróżnicowanie społeczeństwa polskiego, socjologia emocji, style życia.


dr hab., prof. CC  Irena PAŃKÓW

Socjolog, filozof, politolog, kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Collegium Civitas. Specjalności dla mediów: tematyka senioralna, elity administracyjne, decyzje polityczne oraz polityka społeczna, kobiety w polityce, polityka rodzinna.


dr hab., prof. CC Paweł RUSZKOWSKI

Socjolog. Specjalności dla mediów: analiza sceny politycznej, polityka a społeczeństwo, sondaże opinii publicznej, związki zawodowe, dialog społeczny, konflikty społeczne: strajki, manifestacje, energetyka, polityka energetyczna, polityka klimatyczna, restrukturyzacja górnictwa, elektroenergetyka – koncerny energetyczne, OZE.


dr Marta SAŁKOWSKA

Socjolożka. Specjalności dla mediów: badania nad niepełnosprawnością (disability studies) – definiowanie niepełnosprawności, radzenie sobie z niepełnosprawnością, sytuacja osób niepełnosprawnych i ich bliskich;, problematyka piętna, dewiacji, wykluczenie społeczne, badania jakościowe.


dr hab. Jan SKÓRZYŃSKI 

Historyk, politolog, publicysta. Specjalności dla mediów: ruchy opozycyjne w PRL w latach 1970-1989, myśl polityczna opozycji antykomunistycznej w Polsce, geneza transformacji demokratycznej w Polsce i innych krajach komunistycznych, opozycja wobec systemów komunistycznych i autorytarnych, historia PRL, historia Solidarności, historia Polski XX wieku, totalitaryzm.


dr Robert SOBIECH

Socjolog. Specjalności dla mediów: polityka publiczna, public relations i komunikacja w sektorze publicznym, sprawy publiczne, agenda mediów, agenda polityczna, opinia publiczna, wydarzenia w Polsce i ważne sprawy o charakterze międzynarodowym, aczkolwiek te socjologiczno-politologiczne.


prof. zw. dr hab. Andrzej SZPOCIŃSKI

Socjolog. Specjalności dla mediów: socjologia kultury i mediów, kultura i świadomość historyczna, starość a społeczeństwo.


dr Marek TROSZYŃSKI

Socjolog, dyrektor Obserwatorium Cywilizacji Cyfrowej Collegium Civitas. Specjalności dla mediów: internauci i internet, mowa nienawiści, społeczności lokalne, organizacje pozarządowe.

Stosunki międzynarodowe i dyplomacja

dr Małgorzata BARAN

Projekty unijne i zarządzanie projektami, współpraca międzypokoleniowa, mentoring.


prof. zw. dr hab., b. amb. Maria Krzysztof  BYRSKI

Indolog; były ambasador RP w Indiach. Specjalności dla mediów: Indie, dyplomacja, orientalistyka, Azja.


dr Paulina CODOGNI

Politolog. Specjalności dla mediów: okrągły stół, transformacja polityczna w Polsce – 1989 r., opór obywatelski – walka bez przemocy.


prof. dr hab., b. amb. Krzysztof DĘBNICKI

Historia, orientalistyka, afrykanistyka, indologia, dyplomacja, współczesnej historia oraz problematyka polityczna i społeczna Azji Południowej i Środkowej.


dr, b. amb. Tadeusz DIEM

dyplomata, b. ambasador RP w Kanadzie oraz w Belgradzie (jako stolicy Jugosławii, a następnie Federacji Serbii i Czarnogóry), specjalista w dziedzinie polityki obronnej i bezpieczeństwa międzynarodowego. Specjalności dla mediów: bezpieczeństwo międzynarodowe i polityka obronna, dyplomacja, b. wiceminister obrony narodowej.


prof. dr hab., b. amb. Paweł DOBROWOLSKI

Były ambasador w Kanadzie i na Cyprze, historyk, dyplomata.


prof. zw. dr hab. Waldemar J. DZIAK 

Azja i Pacyfik, problematyka północnokoreańska i chińska, ekspert spraw międzynarodowych, naukowiec, politolog, pisarz, dziennikarz.

wiadomosci.onet.pl Świat przespał sprawę. Teraz już jest za późno (wywiad) (31.12.2017)


amb. Grzegorz DZIEMIDOWICZ

Dyplomata, b. ambasador nadzwyczajny i pełnomocny RP w Egipcie oraz Grecji, dziennikarz i redaktor. Specjalności dla mediów: aktualności społeczno-polityczne, dyplomacja, protokół dyplomatyczny.


dr hab., prof. CC Leszek JESIEŃ 

politolog. Specjalności dla mediów: historia, instytucje i polityka Unii Europejskiej, polityka energetyczna.


dr b. amb. Sławomir KLIMKIEWICZ 

dyplomata, politolog, kierował polskimi placówkami dyplomatycznymi we Francji, Wenezueli, na Kubie oraz w Algierii. Specjalności dla mediów: kryzysy i konflikty międzynarodowe, polityczno-społeczne, stosunki międzynarodowe, teoria i praktyka dyplomacji oraz protokół dyplomatyczny, sytuacja polityczno-społeczna na Bałkanach i w Turcji, problematyka uchodźcza oraz imigracje, adaptacja i integracja migrantów i uchodźców, proces transformacji na Kubie.


dr, b. amb. Maciej KOZŁOWSKI 

Pisarz, dziennikarz, dyplomata, były ambasador Polski w Izraelu. Specjalności dla mediów: dyplomacja, historia dyplomacji, stosunki międzynarodowe.


b. amb. Henryk LIPSZYC 

dyplomata, japonista, były ambasador RP w Japonii. Specjalności dla mediów: dyplomacja, Japonia, Azja, bieżące sprawy międzynarodowe.


dr Piotr ŁACIŃSKI

Politolog. Specjalności dla mediów: stosunki międzynarodowe w Ameryce Łacińskiej, systemy polityczne państw latynoamerykańskich.


dr, b. amb. Zdzisław RAPACKI 

Dyplomata, ekonomista, były ambasador, stały przedstawiciel RP przy Biurze NZ w Genewie oraz ambasador RP przy Konferencji Rozbrojeniowej, minister pełnomocny Ambasady PR w Londynie, stały przedstawiciel Polski przy Międzynarodowej Organizacji Turystyki w Madrycie. Specjalności dla mediów: dyplomacja, historia dyplomacji, stosunki międzynarodowe.


b. amb. Marek ROHR-GARZTECKI

Dyplomata, ambasador tytularny – stały przedstawiciel przy UNEP i UN-HABITAT, b. zastępca kierownika Ambasady RP w Nairobi, b. ambasador RP w Angoli, Gabonie oraz Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej, afrykanista, publicysta. Autor publikacji z tematyki politologicznej, militarnej, afrykanistycznej i muzycznej.


prof. dr hab. Bohdan SZKLARSKI

Amerykanista, specjalista w takich dziedzinach jak: przywództwo polityczne, amerykańska polityka wewnętrzna i zagraniczna, komunikacja polityczna, kultura polityczna i antropologia polityki.


dr Łukasz TOLAK 

Ekspert ds. bezpieczeństwa energetycznego i energetyki jądrowej, bezpieczeństwa międzynarodowego i proliferacji broni masowego rażenia.


mgr Bogusław R. ZAGÓRSKI 

Arabista i islamista, badacz i wykładowca zagadnień cywilizacji muzułmańskiej, komentator prasowy, radiowy i telewizyjny. Ekspert w dziedzinie kartografii i nazewnictwa geograficznego krajów Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. Autor polskiego systemu transkrypcji języków arabskiego i perskiego.

 


Biuro Prasowe – Dział Marketingu i Promocji CC
pokój 1246, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro
plac Defilad 1, 00-901 Warszawa

 

Danuta Pawlak
Specjalista ds. Public Relationsemail: danuta.pawlak@civitas.edu.pl
Agata Sołdaj
Specjalista ds. Public Relations i social mediaemail: agata.soldaj@civitas.edu.pl
tel. 22 656 71 80
kom. 501 541 798
tel. 22 656 71 80
Specjalizacja:
kontakty z dziennikarzami
współpraca z ekspertami Collegium Civitas
Specjalizacja:
redaktor serwisu www
media społecznościowe