Wiedza o winie. Media, rynek, kultura

KIEROWNIK STUDIÓW

Dr Michał Bardel, doktor nauk humanistycznych, redaktor naczelny magazynu „Czas Wina”, juror Mundus Vini i innych międzynarodowych konkursów winiarskich, autor kilkudziesięciu artykułów i publikacji specjalistycznych o winie, wykładowca Collegium Civitas i Wyższej Szkoły Europejskiej, autor książki Zbrodnia i wina oraz współautor tomu Wiedza o winie. Tom I. Podstawy.

ZAJĘCIA PROWADZĄ M.IN.:

Zajęcia prowadzą pracownicy naukowi Collegium Civitas, Collegium Medicum UJ, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Polskiej Akademii Nauk oraz specjaliści w zakresie enologii, członkowie Polskiego Instytutu Winorośli i Wina, zawodowi sommelierzy, instruktorzy Wine & Spirits Education Trust, sędziowie międzynarodowych konkursów winiarskich oraz redaktorzy magazynu „Czas Wina”

Dr hab. Marek Bieńczyk – pisarz, historyk literatury, tłumacz, eseista, laureat nagrody Nike 2013 roku, członek Rady Naukowej Instytutu Badań Literackich PAN, wybitny znawca wina i kultury francuskiej, członek International Federation of Wine and Spirits Journalists and Writers, stały winiarski felietonista magazynu „Forbes”, współautor przewodnika Wina Europy oraz Kronik wina.

Dr hab. Grzegorz Gajos – kardiolog, adiunkt Kliniki Choroby Wieńcowej CM UJ w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II, absolwent WSET Advanced Level, autor wielu publikacji dot. wpływu wina na ludzkie zdrowie, stały współpracownik magazynu „Czas Wina” Z-ca Redaktora Naczelnego Polskiego Archiwum Medycyny Wewnętrznej.

Dr hab. Paweł Polak – adiunkt w Katedrze Filozofii Przyrody Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie, specjalista w dziedzinie historii nauki, od lat prowadzi blog poświęcony polskim tradycjom winiarskim (winnetradycje.wordpress.com).

Dr Michał Więckowicz – dr farmacji, absolwent Advanced WSET London, niezależny ekspertem przekazującym wiedzę i umiejętności związane z winem. Zajmuję się szkoleniami, doradztwem zawodowym i konsultacjami dla branży winiarskiej i HoReCa.

Wojciech Gogoliński – znawca win i alkoholi, redaktor senior „Czasu Wina”, b. redaktor naczelny i założyciel „Magazynu Wino” i „Czasu Wina”, autor Encyklopedii Alkoholi, założyciel i pierwszy prezes Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, juror wielu międzynarodowych konkursów winiarskich. Współautor tomu Wiedza o winie. Tom I. Podstawy.

Wojciech Bosak – jeden z założycieli Polskiego Instytutu Winorośli i Wina, autor wielu publikacji o uprawie winorośli i produkcji wina. Członek Kapituły Wina Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także założycielem portalu Winologia.pl. Sędzia w wielu międzynarodowych konkursach winiarskich.

Wojciech Giebuta – dyrektor wykonawczy w firmie Wine Service, redaktor działu Kulinaria w magazynie „Czas Wina”, autor kilkudziesięciu artykułów o winie, od kilkunastu lat prowadzi szkolenia z wiedzy o winie i sztuki sommelierskiej w Grupie Dom Wina w Krakowie, sędzia w międzynarodowych konkursach winiarskich.

Monika Bielka-Vescovi – sommelierka (International Sommelier Guid) i instruktorka WSET w Londynie, b. menadżerka w restauracjach w Memphis, Kolorado, Tennessee, b. prezeska d/s zaopatrzenia międzynarodowej grupy Six Senses Resort & Spa. Założycielka Szkoły Sommelierów w Krakowie, jurorka w konkursach winiarskich, prezes Stowarzyszenia Kobiety i Wino.

Artur Boruta – dyrektor Domu Wina – jednego z największych polskich importerów win, dziennikarz działu Wino w magazynie „Czas Wina”.

Paweł Gąsiorek – właściciel Grupy Dom Wina, wydawca i felietonista magazynu „Czas Wina”, ekspert na rynku winiarskim, sędzia międzynarodowych konkursów winiarskich.

Krzysztof Łabiniec – mistrz ceremonii w krakowskiej restauracji Szara, wcześniej mistrz ceremonii m.in. w Wierzynku i Cyrano de Bergerac. Znawca rytuałów restauracyjnych i sztuki kelnerskiej.

Łukasz Wojnarowicz – historyk, archeolog, pracownik naukowy UW, współpracownik magazynu „Czas Wina” i autor kilkunastu artykułów o historii wina i winiarstwa.

Marcin Piwecki – prezes firmy Wine Advisors specjalizującej się w inwestycjach w wino.

REKRUTACJA ONLINE

email: rekrutacja@civitas.edu.pl