FESTIWAL NAUKI

Udostępnij strone

Collegium Civitas serdecznie zaprasza na warsztaty i wykłady w ramach Festiwalu Nauki.

 

KLUB – wykład ogólnodostępny

Temat: Rodzina Miłość Małżeństwo Macierzyństwo „Wojny kulturowe” we współczesnej Polsce a polityka

Prowadzący: Prof. Irena Pańków

Data: 22.09.2015 godzina 17.00

Sala: 1222, 12 piętro

Opis: We współczesnej Polsce toczy się głęboki (światopoglądowy i ideologiczny ) spór o rodzinę między obozem liberalno-lewicowym i konserwatywno-kościelnym. Jest on spowodowany przemianami społecznymi i kulturowymi, które obejmują też instytucję rodziny. W sporze tym uczestniczą środowiska naukowe, aktorzy społeczni, media i Kościół. Debata publiczna wokół rodziny jest w gruncie rzeczy debatą polityczną i służy budowaniu zbiorowych tożsamości politycznych.

 

 

LEKCJE FESTIWALOWE – zajęcia dla szkół podstawowych

Temat: Historia teatru i filmu dla dzieci

Prowadzący: Agnieszka Korytkowska-Mazur

Data: 22.09.2015 godzina 9.00-9.45

Sala: 1222, 12 piętro
Rejestracja: na stronie Festiwalu Nauki

Opis: Praktyczne zajęcia pobudzające wyobraźnię, dzięki której dzieci wchłoną zagadnienia z historii i magii teatru. Podróży przez epoki towarzyszyć będzie podróż przez „trudne” pojęcia (np. budka suflera, inspicjent, rekwizyt). Historia stanie się teraźniejszością, dzieci wcielą się w rozmaite role, stworzą scenariusz, wymyślą kostium, a na koniec zajęć dostaną na drogę zadanie pobudzające wyobraźnię.

 

LEKCJE FESTIWALOWE – zajęcia dla szkół podstawowych

Temat: Emocjałki

Prowadzący: Agnieszka Korytkowska-Mazur

Data: 22.09.2015 godzina 10.30-11.15

Sala: 1222, 12 piętro
Rejestracja: na stronie Festiwalu Nauki

Opis: Praktyczne zajęcia dla dzieci, w czasie których dzieci poznają podstawowe emocje i uczą się je rozróżniać i nazywać. Dzięki określonym ćwiczeniom teatralnym i interaktywnemu ich charakterowi dzieci poznają czym jest psychologia, jak emocje ewoluują, jakie są sposoby radzenia sobie z emocjami. Dzięki współpracy z Grzegorzem Kasdepke dzieci wezmą też udział w pisaniu nowej interaktywnej bajki teatralnej dotyczącej emocji.