Finał konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości w Collegium Civitas

21 kwietnia br. w Collegium Civitas gościli przedsiębiorczy licealiści, którzy wzięli udział w konkursie na wykorzystanie kreatywności w biznesie.

Celem konkursu, który powstał z inicjatywy członków Studenckiego Forum Business Centre Club było kształtowanie postawy przedsiębiorczej wśród młodzieży oraz rozwój umiejętności interpersonalnych. „Chcieliśmy udowodnić, że już w szkole ponadgimnazjalnej można realizować ciekawe projekty i zdobywać cenną na rynku pracy wiedzę” – mówił w trakcie finału Bartłomiej Liwski, Koordynator konkursu w Warszawie. Poprzez analizowanie konkretnych sytuacji ze sfery biznesowej uczestnicy mieli możliwość rozwiązywania problemów, z którymi na co dzień stykają się przedsiębiorcy. Konkurs dał im również szansę na poznanie metod pracy w warunkach szybko zmieniającego się otoczenia oraz działania w grupie.

Cieszę się, że miałam możliwość wzięcia udziału w tym projekcie. Wspólnie z kolegami musiałam opracować pomysł na firmę oraz skuteczne metody jego realizacji. Wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani, bo graliśmy o wysoką stawkę – rok bezpłatnych studiów w Collegium Civitas” – mówiła Marta Radzikowska z XII LO w Łodzi.

Konkurs Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości pokazał, jak cenna może okazać się wiedza zdobyta przez uczniów na Podstawach Przedsiębiorczości w szkołach, a także podczas samodzielnej nauki. „W naszym zamyśle chcieliśmy pokazać, że najbardziej istotna jest pomysłowość, która wsparta podstawowymi narzędziami i modelami ekonomicznymi prowadzi do najcenniejszych rozwiązań” – komentował Liwski.

Zwycięzcy otrzymają indeks Collegium Civitas – I rok studiów na kierunku Zarządzanie – i pojadą na finał ogólnopolski.

Zobacz również...