Wstecz

Czym jest Uniwersytet Trzeciego Wieku Collegium Civitas

Kiedy kończą się lub zmniejszają obowiązki związane z życiem zawodowym i rodzinnym życie daje nam jakby drugą szansę. Tę szansę trzeba umieć dostrzec i wykorzystać.

Aktywność w fazie późnej dojrzałości jest trudniejsza ale i ważniejsza niż we wcześniejszym okresie. Trudniejsza, bo wiąże się z pokonywaniem  biologicznych ograniczeń i wymaga pokonywania stereotypów na temat starości. Ważne jest by  wbrew ograniczeniom twórczo kształtować życie w okresie późnej dorosłości .

Uniwersytet Trzeciego Wieku  Collegium Civitas funkcjonuje od 2009 roku.  W ciągu siedmiu lat stworzyliśmy przyjazne miejsce w samym sercu Warszawy.  Zajęcia odbywają się w Pałacu Kultury i Nauki. Warto tu przyjść, poszerzyć i pogłębić swoją wiedzę, poznać nowych ludzi, zrealizować dawne marzenia i odkryć nowe pasje.

Nasza oferta zyskała aprobatę Słuchaczy, dzięki wysokim standardom kształcenia oraz różnorodnej problematyce podejmowanej na zajęciach. Jesteśmy integralną częścią prestiżowej uczelni, naszą ambicją jest utrzymywanie wysokiego akademickiego poziomu oferty wykładowej.

Uczymy się od najlepszych” – to nasz znak firmowy. Zapraszamy na wykłady wybitnych specjalistów: naukowców, dziennikarzy, ludzi sztuki. Mamy stałe grono zaprzyjaźnionych wykładowców, każdego roku poszerzamy też krąg naszych współpracowników.

Oprócz wkładów Słuchacze mogą uczestniczyć w dodatkowych zajęciach takich jak: Klub filmowy, Sztuka twórczego pisania, Klub psychologiczny, Klub książki – Książkoterapia, Taniec w kręgu, nauka angielskiego, nauka obsługi komputera, zajęcia muzealne i wycieczki.

By się zorientować jak realizowana jest misja UTW CC należy otworzyć niżej zamieszczony plik Kalendarium 2015/2016 .

Zapraszamy  na zajęcia w roku akademickim 2016/2017.  Nasza oferta będzie jeszcze bogatsza.

 

Nowa przygoda życiowa w UTW – kliknij

Jak realizowana jest misja UTW CC – Kalendarium 2015/2016

Archiwum 2014/2015

Archiwum 2013/2014

 

Film o Uniwersytecie Trzeciego Wieku CC