Wstecz

obszar: Stosunki międzynarodowe i dyplomacja:

Stosunki międzynarodowe i dyplomacja

Opis

Rodzaj studiów: studia podyplomowe

Edycja: X

Współczesna dyplomacja nie jest już areną, gdzie występują jedynie suwerenne państwa i wielkie organizacje międzynarodowe. Obejmuje międzynarodową aktywność organizacji gospodarczych, samorządowych i obywatelskich, angażuje placówki naukowe i instytucje kultury.

Program studiów Stosunki Międzynarodowe i Dyplomacja ma na celu intelektualne, psychologiczne a także techniczne przygotowanie specjalistów do aktywnego działania na forum międzynarodowym. Słuchacze zdobywają ekspercką wiedzę, dotyczącą zagadnień o kluczowym znaczeniu dla teoretycznych oraz praktycznych wymiarów stosunków międzynarodowych i dyplomacji.

 Cel

Studia umożliwiają:
Rozumienie zachodzących w świecie procesów politycznych i relacji międzynarodowych. Przełożenie wiedzy z zakresu dyplomacji na inne dziedziny aktywności zawodowej.

Studia pozwolą na zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu:
dyplomacji, negocjacji i dynamiki współczesnych stosunków międzynarodowych

Adresaci studiów

Studia są skierowane do:

Wszystkich, którzy są ciekawi tego, jak funkcjonuje świat. Jakim przeobrażeniom podlega i jakimi regułami się rządzi. Jest to unikalny skompaktowany kurs obejmujący wszystkie podstawowe wymiary dyplomacji. Jednocześnie pokazujący, że w dzisiejszym świecie dyplomacja jest wszędzie i każdy jest w pewnej mierze dyplomatą. Jest to również dobra okazja do rozpoczęcia profesjonalnej przygody z dyplomacją.

 

REKRUTACJA ONLINE