Zakończona rejestracja do Olimpiady Cyfrowej

09.11.2016

Od 1 września do 8 listopada 2016 r. trwała rejestracja uczniów i uczennic szkół ponadgimnazjalnych do pierwszej edycji Olimpiady Cyfrowej. Chęć udziału w niej zgłosiło łącznie 2096 osób (z czego 80% płci męskiej!) ze 176 placówek z całej Polski. Cieszymy się, że tak liczne grono młodzieży chce rozwinąć i sprawdzić swoje kompetencje cyfrowe oraz medialne i powalczyć o indeks Collegium Civitas.

Już 15 listopada uczniowie z liceów, techników i szkół zawodowych zmierzy się z testem on-line złożonym z 30 pytań zamkniętych, na którego rozwiązanie będą mieli 90 min. Ci, którzy w pierwszym etapie osiągną min. 60% możliwych do zdobycia punktów (26/43) w styczniu 2017 r. zajmą się realizacją projektu medialnego na zadany temat, a najlepsi wiosną zmierzą się w zawodach finałowych.

Nagrodą główną w Olimpiadzie Cyfrowej jest indeks Collegium Civitas na wybrany kierunek studiów oraz zwolnienie z opłat czesnego przez rok. Laureaci drugiego i trzeciego miejsca otrzymają nagrody rzeczowe. Zasady rekrutacji Olimpijczyków na studia zostaną określone w uchwałach Senatów wyższych uczelni i podane do wiadomości publicznej w maju 2017 r.

Prosimy o trzymanie kciuków za wszystkich Uczestników 15 listopada w godz. 10:00-11:30

Organizatorem Olimpiady Cyfrowej jest Fundacja Nowoczesna Polska.

Patroni honorowi: Ministerstwo Cyfryzacji, Polski Komitet ds. UNESCO, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych, Koalicja Edukacji Medialnej i Cyfrowej

Główny Partner merytoryczny: Collegium Civitas

Partnerzy: Fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacja Evens, Fundacja Orange, Fundacja Panoptykon, Fundacja Piąte Medium, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Patron medialny: Ogólnopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, IT Szkoła

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

plakat_olimpiada_cc