Za sterami. Intensywne myślenie systemowo-cybernetyczne

Data wydarzenia: 2016-03-12

Szkolenie ze specjalną zniżką dla wszystkich studentów i absolwentów Collegium Civitas.

Celem szkolenia jest ugruntowanie i wzmocnienie w Uczestnikach zdolności skutecznego działania, poprzez rozwinięcie w nich uważnego i precyzyjnego myślenia metodą systemowo-cybernetyczną.

Siłą metody jest jej prostota i wewnętrzna spójność. Najpierw poznamy podstawowe jej założenia i pojęcia, takie jak system i sterowanie. Następnie, wykorzystamy je do stworzenia, rozegrania i oceny szczególnego rodzaju gry. W sesji końcowej przyłożymy nasze doświadczenia ze wspólnego spotkania do modeli i sytuacji pozaszkoleniowych.

Szkolenie umożliwia:

• poznanie głównych założeń podejścia systemowo-cybernetycznego.
  • uzyskanie doświadczenia w zakresie budowy, rozgrywania i ewaluacji gier na gruncie myślenia systemowo-cybernetycznego
  • usystematyzowanie wiedzy ze znanych uczestnikom różnych modeli zarządzania i przywództwa na gruncie perspektywy systemowo-cybernetycznej
  • zrozumienie źródeł wyjątkowości każdego z uczestników i konsekwencji dla ich działania w organizacji.

Adresaci szkolenia

Szkolenie jest skierowane do:

• osób chcących z większą pewnością stosować znane sobie narzędzia zarządzania – sobą, innymi ludźmi, procesami i całymi organizacjami.
  • wyższej kadry menedżerskiej

Program

Program szkolenia* obejmuje 9 godzin dydaktycznych realizowanych przez 1 dzień w trybie niestacjonarnym.

Język wykładowy: Polski

Ramowy program szkolenia:*

MYŚLENIE – dlaczego KAŻDY już myśli w sposób systemowo-cybernetyczny?

• Wszystkie odcienie szarości – o sposobach rozumienia systemu
    • Triada definicji systemu – elementy, struktura i otoczenie
    • Przykłady systemów, podsystemy i nadsystemy
  • Sterowanie
    • Co to jest sterowanie?
    • Typy sterowania
  • Układ samodzielny a inne typy systemów

DZIAŁANIE – dlaczego KAŻDY praktykuje życie w sposób systemowo-cybernetyczny?

• Relacje i sprzężenia celowe
  • Wprowadzenie do metodologii budowy gier w ramach podejścia systemowo-cybernetycznego
  • Gry – budowa, rozgrywka i ocena

MYŚLENIE – dlaczego KAŻDY jest ważny?

• Waga uwagi i uważności
  • Przywództwo i modele zarządzania i znane uczestnikom w perspektywie systemowo-cybernetycznej
  • Myślenie systemowo-cybernetyczne jako heurystyka i co z tego wynika dla życia codziennego

*Program może ulec niewielkim zmianom.

Zasady realizacji szkolenia:

Forma zaliczenia szkolenia
Szkolenie będzie prowadzone metodą warsztatową, części teoretyczne przeplatać się będą z pracą indywidualną, ćwiczeniami w podgrupach i na forum.

Absolwent szkolenia uzyskuje świadectwo ukończenia szkolenia wydane przez Collegium Civitas.

Zajęcia prowadzą: dr Krzysztof Kasianiuk
ukąszony przez cybernetykę i analizę systemową – jest zawsze chętny do rozmowy i szukania dziury w całym; zainteresowany przywództwem, samoorganizacją i złożonością; twórca gier i ich prowadzący; politolog, specjalista w zakresie metodologii w naukach o polityce; adiunkt w Instytucie Polityk Publicznych Collegium Civitas; autor „Gra polityczna w parlamencie. Anatomia zjawiska”; współpracownik i ekspert publicznych i prywatnych instytucji badawczych.

Organizacja zajęć
Czas trwania: 1 dzień
Terminy szkolenia: 12 marca 2016 (sobota)
Godziny szkolenia: 9:00 – 17:30

Zasady przyjęć
O przyjęciu na szkolenie decyduje złożenie kompletu dokumentów.

Wymagane dokumenty

• podpisany wydruk formularza-wniosku o przyjęcie na szkolenie https://rekrutacja.civitas.edu.pl/KandydatForm.aspx ->kursy warsztaty szkolenia ->kierunek „Za sterami. Intensywne myślenie systemowo-cybernetyczne (Studenci/Absolwenci CC)”
  • potwierdzenie wpłaty opłaty za kurs

Sposób składania dokumentów

Dokumenty można składać do wyczerpania miejsc.

• osobiście lub przez osoby trzecie, w siedzibie Collegium Civitas

Plac Defilad 1, Pałac Kultury i Nauki, 12 piętro, pokój 1210

• pocztą na adres:

Plac Defilad 1

Opłaty: 150 zł

Dane do przelewu:
Dane właściciela konta: Collegium Civitas
adres właściciela konta: plac Defilad 1, 00-901 Warszawa
Nazwa banku: BPH SA

numer rachunku: 95 2490 0005 0000 4600 1851 0196

tytuł przelewu: imię i nazwisko, numer kandydata

SWIFT: BPHKPLPK

IBAN: PL95 2490 0005 0000 4600 1851 0196

Termin wpłaty czesnego: Uczestnik szkolenia zobowiązany jest do uregulowania płatności w ciągu 5 dni od daty otrzymania decyzji o przyjęciu na szkolenie.

Plac Defilad 1
Pałac Kultury i Nauki