Warsztaty dla przedstawicieli samorządów studenckich Grupa 2

Data wydarzenia: 2016-10-26

Jesteś osobą aktywną? Chciałbyś w przyszłości pracować w organizacji pozarządowej? Interesujesz się tematem niepełnosprawności i wykluczenia społecznego?

PRZYJDŹ NA BEZPŁATNE SZKOLENIE

PEŁNOPRAWNI NIEPEŁNOSPRAWNI

i dowiedz się, co możesz zrobić, by wesprzeć osoby niepełnosprawne studiujące na twojej uczelni

HARMONOGRAM SPOTKAŃ:

26-27.10.2016 – warsztaty dla przedstawicieli samorządów studenckich Grupa 2

*Warsztat będzie przeprowadzony w godz. 9:00-15:30 w centrum Warszawy.

W programie m.in.:

• możliwość doświadczenia „na własnej skórze”, jakie ograniczenia i bariery napotykają osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności
  • zasady savoir vivre obowiązujące w relacjach z niepełnosprawnymi
  • dokumenty międzynarodowe ratyfikowane przez Polskę i wskazujące konkretne zobowiązania nasz kraj wobec osób z niepełnosprawnością,
  • zasady projektowania uniwersalnego jako pomysłu na rozwiązanie systemowe umożliwiające osobom z niepełnosprawnościami uczestnictwo w życiu społecznym (w tym życiu uczelni)

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona. Studenci zainteresowani proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Projekt ma charakter ogólnopolski. Studenci zainteresowani udziałem proszeni się o wskazanie, którym terminem byliby zainteresowani (Grupa 1 lub Grupa 2). Zwieńczeniem warsztatu będzie wspólne spotkanie przedstawicieli studentów oraz kadry zarządzającej w dn. 15-16.11.2016.

Wydarzenie na Facebooku: FACEBOOK Collegium Civitas

bezplatne-szkolenia-pelnoprani-niepelnosprawni