Warsztaty dla przedstawicieli kadry zarządzającej uczelnią

Data wydarzenia: 2016-11-03

Zaproszenie dla kadry zarządzającej/Pełnomocników ds. osób niepełnosprawnych na bezpłatne warsztaty

Fundacja Collegium Civitas wraz z Fundacją TUS oraz Polskim Towarzystwem Prawa Antydyskryminacyjnego pragną zaprosić kadrę zarządzającą Uczelni w Polsce do udziału w projekcie mającym na celu zwiększenie wiedzy w obszarze praw osób z niepełnosprawnościami.

Dzięki organizacji cyklu szkoleń i konferencji, w których wezmą udział zarówno przedstawiciele kadry zarządzającej wybranych uczelni w Polsce, jak i samorządów studenckich powstaną rozwiązania, które pomogą skutecznie bronić praw osób z niepełnosprawnościami, a przez to podnosić jakość podjętych studiów.

Każda uczelnia biorąca udział w projekcie wypracuje sposób szybkiego reagowania na przypadki łamania praw osób z  niepełnosprawnościami:

1. wyposaży studentów i ich reprezentantów w wiedzę i umiejętności, aby skutecznie identyfikowali potrzeby swoich kolegów/koleżanek z niepełnosprawnością oraz by informację o ew. nieprawidłowościach przekazywali osobom odpowiedzialnym,
  2. zwiększy świadomość prawną osób zarządzających uczelnią, które mają bezpośredni wpływ na realną pomoc osobom z niepełnosprawnościami,
  3. wzmocni współpracę studentów i kadry zarządzającej w zakresie przestrzegania praw osób niepełnosprawnych.

Uwaga: liczba miejsc jest ograniczona. Osoby zainteresowane proszone są o przesłanie formularzy zgłoszeniowych.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej.

Wydarzenie na Facebooku: FACEBOOK Collegium Civitas

bezplatne-szkolenia-pelnoprani-niepelnosprawni