Słuchaczki Szkoły Mistrzów Pióra laureatkami konkursu literackiego

10.05.2016

Dwie słuchaczki studiów podyplomowych Szkoły Mistrzów Pióra w Collegium Civitas zostały laureatkami konkursu na opowiadanie kryminalne!

Miasto Wrocław i Wydawnictwo EMG zorganizowały konkurs na opowiadanie kryminalne lub sensacyjne po raz ósmy. Warunkiem przystąpienia do konkursu było napisanie opowiadania z wątkiem szekspirowskim oraz z Wrocławiem w tle.

Laureaci konkursu wezmą udział w Kryminalnych Warsztatach Literackich, które odbędą się podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2016 w dniach 31 maja – 4 czerwca 2016 roku. Celem warsztatów jest dalsza praca nad zakwalifikowanymi opowiadaniami lub szkicami opowiadań w taki sposób, by mogły ukazać się w druku. Warsztaty, podobnie jak w poprzednich latach, będą składać się z części ćwiczeniowej oraz wykładów. Cykl wykładów otwartych wygłoszą pisarze i akademicy.

W gronie równorzędnych laureatów znalazła się Pani Katarzyna Franus (opowiadanie pt. Zapach zbrodni) oraz Pani Ewa Spławska (opowiadanie pt. Gracz). Serdecznie gratulujemy!

Obie laureatki są słuchaczkami tegorocznej edycji studiów podyplomowych Szkoła Mistrzów Pióra w Collegium Civitas.

Szkoła Mistrzów Pióra to unikatowe przedsięwzięcie, którego celem jest przygotowanie słuchaczy do świadomego procesu twórczego oraz nauczenie ich rzemiosła pisarskiego. Adresowane jest do prozaików, poetów, dramatopisarzy, scenarzystów oraz dziennikarzy.
Szkoła Mistrzów Pióra koncentruje się na przekazaniu warsztatu, którego znajomość zwiększa szansę na publikację i na rynkowy sukces. Zajęcia warsztatowe skupiają się na samodzielnej pracy pisarskiej słuchaczy, zobligowanych najpierw do przygotowania na każde spotkanie tekstów własnych, a następnie do zaprezentowania ich prowadzącym oraz pozostałym uczestnikom warsztatów.

Gratulujemy!

MFK_aktualności