POZNAJMY SIĘ! DNI ADAPTACYJNE W COLLEGIUM CIVITAS

Udostępnij strone

Data wydarzenia: 2016-10-03

3-8 PAŹDZIERNIKA 2016

Specjalny program integracyjny przygotowany dla studentów I roku!

  • Nawiąż nowe znajomości już w pierwszych dniach października,
  • zintegruj się z obecnymi studentami CC,
  • poznaj przedstawicieli Uczelni, dowiedz się jaka jest jej struktura,
  • bądź aktywny: spotkaj reprezentantów organizacji studenckich/kół naukowych i zdecyduj, gdzie chciałbyś działać,
  • zacznij budować swoje CV – poszerzaj umiejętności poprzez udział w certyfikowanych szkoleniach,
  • sprawdź co w ofercie ma dla Ciebie Centrum Karier i jak wyjechać na praktyki i studia w ramach programu Erasmus +.

Harmonogram przewiduje m.in.

  • imprezy integracyjne w klubie/udział w grze miejskiej
  • szkolenia z umiejętności miękkich
  • odbiór legitymacji studenckiej
  • możliwość poznania CC „od kuchni” oczami studentów

UWAGA: udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona; wśród osób biorących udział w szkoleniach rozlosowane zostaną nagrody-niespodzianki

Zobacz, jak studenci integrowali się w poprzednich latach: https://www.youtube.com/watch?v=GJpD-LkpyuI

Potwierdzenia udziału wysyłajcie na adres: kamila.kralczynska@civitas.edu.pl
w treści wpisując swoje imię,
nazwisko i kierunek studiów.
Na zgłoszenia czekamy do 29 września.

Adapter – ulotka – niestacjonarne_2016

Adapter – ulotka – stacjonarne_2016

FACEBOOK Collegium Civitas

DO ZOBACZENIA W PAŹDZIERNIKU!

 

Dowiedz się więcej!

 

ZWIEDZANIE PAŁACU KULTURY I NAUKI – WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM

 

Zwiedzając z nami PKiN, poznasz liczne tajemnice i ciekawostki, które kryje największy budynek w stolicy. W programie zwiedzanie m.in. saloniku Breżniewa, zaplecza VIP Sali Kongresowej i innych!
Uwaga, podczas wycieczki przewodnik oprowadzi nas po najciekawszych miejscach w Pałacu, odwiedzimy również taras widokowy (30 piętro), by podziwiać piękną panoramę stolicy.
Więcej informacji: http://www.pkin.pl/

 

SPOTKANIE INTEGRACYJNE: GRA MIĘDZYKULTUROWA

Celem szkolenia jest wykorzystanie zjawiska międzykulturowości poprzez stworzenie okazji do dostrzeżenia odmienności osób w grupie. Podczas warsztatu przyjrzymy się naszym różnicom i podobieństwom. Zastanowimy się, jak szukać „wspólnego” języka i stworzymy warunki do efektywnej współpracy.
Dodatkowym celem szkolenia jest lepsze poznanie się uczestników zajęć i zintegrowanie w poczuciu zaufania, bezpieczeństwa i wzajemnego szacunku.

Trenerzy: Agnieszka Nieciecka i Mateusz Banaszkiewicz

 

JĘZYK POLSKI W PRZESTRZENI MEDIALNEJ – WYKŁAD

Wykład poprowadzi prof. dr Michał Komar: pisarz, publicysta; profesor w Collegium Civitas i zastępca kierownika katedry Dziennikarstwa i Nowych Mediów, 1990-95 wiceprezes S.W. „Czytelnik”, współzałożyciel i pierwszy prezes Izby Wydawców Prasy, 1995-1998 – red. nacz. dziennika „Sztandar”, 2000-2001 członek gabinetu politycznego ministra Spraw Zagranicznych, inicjator internetowego Polskiego Słownika Biograficznego, autor powieści, esejów, rozmów-rzek (z Władysławem Bartoszewskim, Stefanem Mellerem, Krzysztofem Kozłowskim, Maciejem Dubois, Krzysztofem Piesiewiczem), scenariuszy filmowych i telewizyjnych, 2000-2010 felietonista „Tygodnika Powszechnego”, felietonista programu Xięgarnia w TVN24; wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

 

SEMINARIUM: WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ, PODEJMUJĄC PIERWSZĄ PRACĘ

Kariera – mój wybór – moja przyszłość. Spotkanie ma na celu zachęcenie do refleksji na temat obszarów własnych kompetencji i motywacji do pracy, a także ma być szansą na skonfrontowanie swojej wiedzy i wyobrażeń dotyczących rynku pracy z rzeczywistością tego rynku.

Na spotkaniu porozmawiamy o tym, jakie znaczenie w procesie planowania swojej kariery, ma wiedza na swój temat, ale też wiara w siebie i we własne siły, jak ważne jest dla młodych osób, które stawiają pierwsze kroki na rynku pracy, odrzucenie stereotypów związanych z trudnym rynkiem pracy. Porozmawiamy też o tym jak stawiać sobie cele i planować działania, które umożliwią nam ich realizację.

Prowadząca: Dominika Markowska

Dominika Markowska jest psychologiem, absolwentką Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Podyplomowych Studiów o profilu Psychologia Kryzysu i Interwencji Kryzysowej. Jako ekspert ds. kariery i personal branding’u prowadzi szkolenia i indywidualne sesje doradczo-coachingowe skierowane do osób, które chcą świadomie i efektywnie planować karierę i budować swoją osobistą markę i wizerunek na rynku pracy. Jako trener prowadzi szkolenia z zakresu metod aktywnego poszukiwania pracy, redagowania dokumentów aplikacyjnych, planowania kariery zawodowej i podstaw zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej.

 

OD CUDZOZIEMCA DO OBYWATELA. SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA STUDENTÓW SPOZA UNII EUROPEJSKIEJ / От иностранца до гражданина. Встреча для студентов из стран не входящих в состав Европейского Союза

Specjaliści z Fundacji Rozwoju Oprócz Granic odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące studentów zagranicznych (spoza UE) dotyczące m.in. * Legalizacji pobytu w Polsce * Jak przebiega postępowanie uzyskania zezwolenia na pobyt czasowy na podstawie edukacji (niezbędne dokumenty, czas trwania postępowania, co warto wiedzieć) * Studenci – obcokrajowcy na polskich uczelniach

Uwaga, spotkanie zostanie przeprowadzone w języku rosyjskim. Prowadząca będzie posługiwać się również językami: polskim, ukraińskim, angielskim.

WYCIECZKA Z PRZEWODNIKIEM PO WARSZAWIE

ZAPRASZAMY NA SPACER PO PRZEDWOJENNEJ WARSZAWIE. SPACER PO ŚRÓDMIEŚCIU PÓŁNOCNYM. SZLAKIEM ZABYTKÓW WARSZAWY OKRESU MIĘDZYWOJENNEGO

Śródmieście Północne to dawna wielkomiejska cześć przedwojennej Warszawy. Miejsce, gdzie powstały pierwsze restauracje, teatry, gdzie kwitło życie kulturalne i muzyczne. Otwarta w 1901 r. Filharmonia Narodowa przyciągała elitę dawnej Warszawy, a ekskluzywne domy towarowe żeńską cześć społeczeństwa warszawskiego.

 

adapter