Nabór na szkolenie

Data wydarzenia: 2016-07-04

Szkolenie EUROPE

W ramach projektu „E.U.R.O.P.E” Collegium Civitas wspólnie z Fundacją „Sławek” organizuje szkolenie dla przedstawicieli NGO działających na rzecz więźniów oraz ludzi zainteresowanych pracą z więźniami.

Szkolenie odbędzie się w dniach 4-5 lipca 2016 roku w Collegium Civitas w godz. 10.00-17.00.

W programie szkolenia między innymi poruszane będą zagadnienia takie jak: praca z więźniami – oczekiwania i obawy, stereotypy, uprzedzenia i dyskryminacja, monitoring rasizmu, antysemityzmu i ksenofobii w Polce i Europie. Jak reagować na rasizm i ksenofobię? Co mogę zrobić?

Ważnym blokiem szkolenia będą zagadnienia praktyczne dotyczące tego jak pracować z więźniami – wymiana dobrych praktyk, co moja organizacja może zaoferować więźniom, jak nawiązać współpracę ze Służbą Więzienną wzbogacone o przykłady udanych programów organizacji pozarządowych w więzieniach z Europy oraz dobrych przykładów współpracy między organizacjami pozarządowymi a Służbą Więzienną.

W dniu 6 lipca 2016r. uczestników szkolenia zapraszamy do udziału w spotkaniu z przedstawicielami Służby Więziennej, na którym wspólnie zastanowimy się co moja organizacja może zaoferować więźniom i jak nawiązać współpracę ze Służbą Więzienną ?

Wszystkich chętnych do udziału w szkoleniu zapraszamy do nadsyłania zgłoszeń do udziału w szkoleniu na adres: anna.gryzewska@fundacjaslawek.org z dopiskiem: „Europa”.

Zgłaszać się do udziału w szkoleniu można do 1 lipca 2016 r. do godziny 15:00. Uczestników prosimy o wzbogacenie swojego zgłoszenia o notkę biograficzną oraz dany kontaktowe: telefon, mail.