KLUB MŁODZIEŻOWY – zajęcia dla młodzieży

Prowadzący: Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR oraz Fundacja Ad Artis

Data: 27 września godzina 15:30

Sala: Aula D, 12 piętro

Opis: Czy historia może być ciekawa? Ależ oczywiście! Zapraszamy wszystkich licealistów i studentów na warsztaty na temat utraconych przez Polskę dzieł sztuki, których losy opowiemy Wam w niezwykły sposób. Wspólną pracę nad odzyskaniem utraconego dziedzictwa do naszej pamięci poprzedzi projekcja 20-minutowej animacji, powstałej przy VII edycji Muzeum Utracone podczas tegorocznej Nocy Muzeów. Pokażemy utracone i odzyskane obiekty kultury poprzez dzieje konkretnych obrazów, miejsc czy ludzi, w sposób, który zmrozi Wam krew w żyłach i niejednokrotnie zaskoczy!

Co łączy „Wariackie losy obrazów Matejki podczas II wojny światowej”, Dartha Vadera i Kapitana Amerykę? Dowiecie się tego 27 września, o godzinie 15:30 na warsztatach Muzeum Utracone podczas Festiwalu Nauki w Warszawie.

Muzeum Utracone przywraca do pamięci Polaków dzieła utracone i pokazuje ogrom strat kulturowych poniesionych przez Polskę. W ramach projektu, co roku powstaje film animowany prezentujący utracone skarby i prezentowany jest później na pokazach w największych miastach oraz w instytucjach i muzeach w całej Polsce w Noc Muzeów, kiedy to jednej nocy widzi go łącznie ponad 360 tys. osób. „Rozpowszechnianie wizerunku utraconego dzieła sztuki jest przecież pierwszym krokiem do jego odzyskania”.

Więcej znajdziecie na stronie www.muzeumutracone.com i na Facebook’u www.facebook.com/muzeumutracone a filmy ze wszystkich edycji znajdziecie na naszym kanale YouTube www.youtube.com/UtraconeMuzeum.

Bliższe informacje:
Olga Kocot-Wielgomas