Finał WTEM 22 kwietnia w Collegium Civitas

01.04.2016

29 lutego 2015 roku o godz. 17:00 ponad stu uczniów uprawnionych do udziału w II etapie III edycji Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej zmierzyło się z testem on-line z zakresu edukacji medialnej, informacyjnej i cyfrowej. Test ukończyło 98 osób, z których 16 zakwalifikowało się do zawodów finałowych.

Zadania postawione przed uczestnikami i uczestniczkami II etapu WTEM nie należały do najłatwiejszych. WTEM plakatW ciągu 90 minut musieli zmierzyć się z 22 pytaniami zamkniętymi i otwartymi, których rozwiązanie wymagało sporej wiedzy i umiejętności. Sprawdzaliśmy m.in.:

• czy potrafią tworzyć komunikaty dostosowane do konkretnych odbiorców,
  • czy wiedzą, jak zachować bezpieczeństwo podczas korzystania z internetu,
  • czy potrafią wyszukiwać informacje,
  • czy znają pozytywne aspekty hakowania,
  • czy wiedzą, na co pozwalają wolne licencje oraz
  • czy są świadomi, na podstawie jakich danych odbywa się profilowanie w sieci.

Maksymalny wynik, jaki można było uzyskać podczas testu, to 70 punktów. Aby zakwalifikować się do zawodów finałowych, należało uzyskać min. 52 punkty. Udało się to 16 osobom (w kolejności alfabetycznej):

• Norbert Frątczak – Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica w Koninie,
  • Juliusz Horowski – Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica w Koninie,
  • Szymon Jankowski – Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku,
  • Wiktoria Jędryczka – Zespół Szkół Elektronicznych w Bolesławcu,
  • Mariusz Jóźwiak – Zespół Szkół nr 3 w Skierniewicach,
  • Marek Łoś – Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku,
  • Łukasz Mączka – Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku,
  • Szymon Orlikowski – Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie,
  • Zuzanna Pudlewska – IV Liceum Ogólnokształcące w Toruniu,
  • Szymon Smolarek – Zespół Szkół nr 3 w Skierniewicach,
  • Julia Sochacka – IV Liceum Ogólnokształcące w Toruniu,
  • Adam Sołtys – Zespół Szkół Technicznych w Mielcu,
  • Martyna Tęcza – IV Liceum Ogólnokształcące w Toruniu,
  • Miłosz Wiśniewski – Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica w Koninie,
  • Jakub Woźniak – Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych im. S. Staszica w Koninie,
  • Bartosz Zwoliński – Zespół Szkół nr 3 w Skierniewicach.

Serdecznie gratulujemy Finalistom i Finalistkom oraz ich Opiekunom i Opiekunkom! Szczęśliwa szesnastka spotka się już 22 kwietnia 2016 r. w Warszawie, gdzie podczas trzystopniowych zawodów powalczy o cenne nagrody: indeks Collegium Civitas oraz tablety.

Wszystkim uczestniczkom i uczestnikom drugiego etapu bardzo dziękujemy za udział w Turnieju. Mamy nadzieję, że będziecie wspominać WTEM jako dobrą zabawę. Życzymy Wam wielu sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu swoich zainteresowań.

Główną nagrodą w III edycji WTEM jest indeks na dowolny kierunek stacjonarnych studiów licencjackich prowadzonych przez Collegium Civitas, zwolnienie z opłat czesnego przez okres jednego roku oraz możliwość bezpłatnego zakwaterowania w akademiku przez rok.

Z pewnością zwycięzcę lub zwyciężczynię zainteresuje kierunek Dziennikarstwo i nowe media prowadzony przez Katedrę Dziennikarstwa Collegium Civitas, której kierownikiem jest red. Jacek Żakowski. Zajęcia prowadzą m.in. dr Michał Komar, autor wywiadów-rzek z Władysławem Bartoszewskim, red. Michał Broniatowski, redaktor naczelny „Forbes”, red. Konrad Piasecki, laureat nagrody Dziennikarz Roku 2015 (warsztat radiowy), red. dr Jarosław Gugała, szef programu „Wydarzenia” w Polsacie, red. Wojciech Orliński publicysta w „Gazecie Wyborczej” oraz wielu innych.

Nasza uczelnia jest partnerem strategicznym oraz sponsorem nagrody głównej Wielkiego Turnieju Edukacji Medialnej.