Drugi wykład prof. Eyala Zissera

Data wydarzenia: 2015-12-19

Collegium Civitas serdecznie zaprasza studentów i wykładowców na drugi wykład naszego gościa prof. Eyala Zissera.

Wykład pod tytułem:

The crisis of Syria and the emergence of Isis – the Threat to the Regional and the international order/stability

Odbędzie się w siedzibie Collegium Civitas, w sali 1254, w dniu 19 grudnia o godzinie 10:45. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim.

Wykład adresowany jest do studentów i wykładowców Collegium Civitas.

Profesor Eyal Zisser jest dziekanem wydziału humanistycznego na Uniwersytecie w Tel Awiwie. W latach 2007-2010 był dyrektorem Centrum Moshe Dayana ds. Studiów Środkowowschodnich i Afrykańskich oraz kierownikiem Departamentu Historii Środkowowschodniej i Afrykańskiej. Profesor Zisser zajmuje się współczesną polityką Syrii i Libanu oraz konfliktem palestyńsko-izraelskim. Jest autorem wielu książek m. in.: Assad’s Syria at a Crossroads (Tel Aviv, 1999); Asad’s Legacy – Syria in Transition (New York, 2000); Lebanon: the Challenge of Independence (London, 2000).