Współpraca z biznesem i związkami pracodawców

Współpraca z pracodawcą biznesowym

Centrum Karier Collegium Civitas ułatwia studentom wejście w bezpośredni kontakt z pracodawcą biznesowym.

Wydarzenia współorganizowane/wspierane przez CK

• Projekt JOBBING – inicjatywa pracowników biur karier w Warszawie, w roku 2015 udział w spotkaniu wzięły udział m.in.:

- Accenture
- Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
- PKP S.A.
- Oriflame
- Sanofi

• Randka z pracodawcą – firmy, które zdecydowały się uczestniczyć w spotkaniach ze studentami Collegium Civitas to:

- The German Marshall Fund of the United States
- Schneider Electric
- Connectmedica

• International Career Day

- CBRE
- Citi Bank
- P&G
- BNP Paribas
- Hays
- Gi Group

• Spotkania z pracodawcami, m.in.

- Telewizja Polska S.A.
- Groupon
- Kelly Services
- ComPress
- White Label Group
- Smart Coaching
- Pracownia Coachingu Novo

Studia z pracodawcą biznesowym

• Europejskie Forum Właścicielek Firm – studia podyplomowe Stosunki Międzynarodowe i Dyplomacja link; kursy na zlecenie: Akademia Zarządzania (80h), Akademia Rozwoju Społecznego (60h)
  • Millward Brown SMG/KRC – studia magisterskie
  • Związek Pracodawców branży internetowej IAB Polska – studia magisterskie
  • Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR – studia magisterskie
  • Ośrodek Przetwarzania Informacji – kierunek Analiza i przetwarzanie informacji
  • Instytut HappyMore – studia podyplomowe Coaching Zdrowia i Żywienia
  • Centrum Life Coaching Polska -  studia podyplomowe Life Coaching, Life Coaching Start Up, Trener Coach, Porozumienie Bez Przemocy wg Marshalla B. Rosenberga
  • CSRinfo – studia podyplomowe Manager CSR
  • Czas Wina – studia podyplomowe Wiedza o Winie. Media, Rynek, Kultura

Praktyki, staże i warsztaty Centrum Karier CC

Projekty rozwojowe

1. „Polski. To rozumiem” Nauka języka polskiego i społeczno-kulturowa integracja studiujących imigrantów współfinansowany z Unii Europejskiej z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

Celem projektu jest podjęcie skoordynowanych i kompleksowych działań na rzecz integracji studiujących Obywateli Państw Trzecich do społeczeństwa polskiego poprzez dedykowany program nauczania języka polskiego i adaptacji społeczno-kulturalnej.

Grupą docelową działań będą Obywatele Państw Trzecich, głównie z Ukrainy, Białorusi i Rosji rekrutujących się głównie spośród studentów stacjonarnych 1 i 2 roku studiów I stopnia lub 1 roku studentów II stopnia w województwie mazowieckim.

Projekt realizowany przy współpracy z Fundacją Ocalenie.

Oprócz działań związanych z adaptacja kulturalną (wizyty w muzeach, zwiedzanie miasta, gry międzykulturowe) studenci korzystają ze wsparcia profesjonalnego doradcy zawodowego/coacha kariery.

1. Realizacja cyklu szkoleń z przedsiębiorczości przy współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Warszawie. Centrum Karier oferuje studentom udział w bezpłatnych szkoleniach i warsztatach związanych z przedsiębiorczością i rozwojem osobistym. Najbliższe zaplanowane spotkania to:
  • Biznesplan w zarysie
  • Pierwsze kroki we własnym biznesie
  • Kuźnia kreatywności
  • 7 kroków do asertywności
  1. Współpraca z pracodawcami w zakresie bezpłatnych szkoleń dla studentów Collegium Civitas (m.in. firmy Kelly Services, Inditex). Spotkania w I i II kwartale 2016 roku:
  • przygotowywanie CV i listu motywacyjnego
  • przygotowywanie i utrzymanie profili na LinkedIn, GoldenLine, dlaczego warto?
  • rozmowa rekrutacyjna, jak się do niej przygotować, – symulacja, kwestie wyglądu (ubioru) i zachowywania się, na czym zależy rekruterom,
  • warsztaty motywacyjne
  • ścieżka kariery: kiedy i od czego warto rozpocząć poszukiwania pracy
  1. Mazowieckie Partnerstwo Na Rzecz Współpracy Nauki z Biznesem (lider: Związek Pracodawców Warszawy i Mazowsza)