„Można” książka o CC

ksiazka_moznaCollegium Civitas opublikowało książkę o powstaniu i rozwoju uczelni. Znamienny tytuł publikacji „Można” odwołuje się do procesu tworzenia inicjatywy społecznej w otoczeniu rynkowym i skomplikowanej sytuacji szkolnictwa wyższego w Polsce na przełomie XX i XXI wieku. Książka autorstwa prof. Jadwigi Koralewicz, pierwszego rektora Collegium Civitas w latach 1997-2006, powstała we współpracy ze studentami uczelni: Kariną Wielomską i Piotrem Komorowskim.

– W połowie lat 90. możliwe stało się społeczne tworzenie instytucji edukacyjnych z programem studiów wyższych. W książce chciałam pokazać, jak wykorzystaliśmy tę szansę. – mówi prof. Jadwiga Koralewicz – Od 15 lat udowadniamy, że Collegium, które nie jest ani prywatną, ani państwową lecz społeczną uczelnią, skutecznie broni się na rynku jakością kształcenia.

Publikacja „Można” przedstawia proces budowania nowej uczelni – Collegium Civitas – przez współpracujących ze sobą od wielu lat profesorów Polskiej Akademii Nauk. Prezentowane dokumenty, fotografie i wspomnienia współtwórców Collegium Civitas stanowią unikatową ilustrację tworzenia inicjatywy społecznej w otoczeniu rynkowym na przykładzie uczelni wyższej. Publikacja przedstawia najważniejsze wydarzenia składające się na proces tworzenia tak wielofunkcyjnej instytucji jak szkoła wyższa oraz stanowi próbę odtworzenia ówczesnych emocji i wrażeń towarzyszących obserwującym ten proces studentom, obecnie absolwentom, którzy także współtworzyli uczelnię.

Książka powstała przede wszystkim z myślą o studentach uczelni, którzy zaufali i zdecydowali się studiować w małej szkole o nieco nietypowej nazwie „Collegium Civitas” – wyjaśnia prof. Koralewicz. Publikację współtworzyli studenci Collegium Civitas, Karina Wielomska, studentka Nowych Mediów Collegium Civitas oraz Piotr Komorowski, student politologii ze specjalizacją Marketing Polityczny.

Książka do pobrania w formacie pdf

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).