GRZESZCZAK Robert, prof. dr hab.

Prawnik, profesor prawa, wykładowca prawa europejskiego i międzynarodowego, zawodowo związany z Uniwersytetem Warszawskim (od 2008), a wcześniej z Uniwersytetem Wrocławskim (2001-2008), a jako wykładowca gościnny w latach 2006-2008 także z Uniwersytetem Philipsa w Marburgu i w Poczdamie. Prof. Grzeszczak specjalizuje się w europejskim prawie instytucjonalnym i materialnym, zwłaszcza w prawie rynku wewnętrznego UE, w prawie międzynarodowym oraz porównawczym prawie ustrojowym. Był stypendystą Uniwersytetu im. Humboldta w Berlinie (2000-2001), studiował na Uniwersytecie w Perugii (2002-2003). Jest autorem kilkudziesięciu artykułów naukowych, publikowanych w Polsce, Europie i obu Amerykach. Profesor Grzeszczak występował jako ekspert m.in. dla Kancelarii Sejmu RP, Senatu RP oraz ministerstw. Prowadzi wykłady w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. Jest podróżnikiem, kocha przyrodę i góry, jarosz, miłośnik opery, teatru i sportu.