Dyplomacja i komunikacja we współpracy międzynarodowej (PL-EN)

1. Rodzaj studiów:
    I stopnia (licencjackie)
  2. Tryb studiów:

stacjonarne

3. Język wykładowy:
    polski i angielski
  4. Czas trwania studiów:
    3 lata (6 semestrów)
  5. Kierunek:
    Stosunki międzynarodowe

W sercu efektywnych relacji międzynarodowych leżą umiejętności dyplomatyczne i komunikacyjne. Są one niezbędne do tworzenia i utrzymywania pozytywnych więzi między krajami oraz międzynarodowymi instytucjami. Te procesy wykraczają poza ramy formalne, wymagając także zaangażowania strategicznego i rozwojowego.

Niektórzy słyszą tylko echa międzynarodowych konfliktów, Ty, dzięki studiom w Collegium Civitas, będziesz mieć szansę, aby je rozwiązywać.

Nie będziemy ograniczać się tylko do teorii międzynarodowych relacji. Zapewnimy Ci także konkretne umiejętności potrzebne do prowadzenia działań dyplomatycznych, skutecznego porozumiewania się, a także wdrażania projektów humanitarnych i rozwojowych.

Jak to osiągniesz?
1
Poznasz najważniejsze informacje z dziedziny stosunków międzynarodowych, w tym z dyplomacji publicznej. Zdobędziesz umiejętności analityczne oraz zgłębisz tematy z zakresu gospodarki światowej, makroekonomii, finansów krajowych i międzynarodowych, brandingu oraz zarządzania wizerunkiem narodowym.

2
Rozwiniesz swoje kompetencje językowe, dzięki nauce angielskich terminów, używanych w międzynarodowej dyplomacji. Zdobędziesz także umiejętności precyzyjnej analizy politycznej, ekonomicznej i bezpieczeństwa w regionach zagrożonych konfliktami.

3
Opanujesz techniki negocjacji, mediacji, a także rozwiązywania sporów międzykulturowych. Praktyczne zastosowanie tych umiejętności będzie możliwe dzięki udziałowi w warsztatach dyplomatycznych i sesjach klubu dyskusyjnego Collegium Civitas.

4
Podczas studiów będziesz miała/miał okazję uczyć się od uznanych ekspertek/ekspertów w dziedzinie stosunków międzynarodowych, ekonomii, dyplomacji, a także od posłów i posłanek do parlamentu i specjalistek/specjalistów z międzynarodowych korporacji, którzy podzielą się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie komunikacji międzykulturowej.

5
Udział w projektach i praktykach w organizacjach skupionych na współpracy międzynarodowej, działaniach humanitarnych i rozwojowych oraz promocji wizerunku narodowego, pozwoli Ci na zdobycie bezcennego doświadczenia zawodowego. I to jeszcze przed zakończeniem edukacji, co znacząco podniesie Twoją wartość na rynku pracy.

Twoje korzyści finansowe

• Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
  • W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu oraz suplementu
  • Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
  • Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne
  • Brak konieczności opłacania noclegu – studia niestacjonarne to 1 dzień weekendowy na uczelni i 1 dzień zajęć zdalnych

Co po studiach?

• Publiczne placówki zajmujące się badaniami nad różnymi aspektami stosunków międzynarodowych, promocją Polski i gospodarki
  • Organizacje międzynarodowe
  • Instytucje samorządu gospodarczego
  • Ośrodki analityczno-badawcze
  • Agencje HR
  • Firmy konsultingowe
  • Think-tanki
  • Media
  • Centra mediacji
  • Krajowe i międzynarodowe agencje pomocy humanitarnej i rozwojowej
  • Krajowe i zagraniczne centra zajmujące się analizowaniem stosunków międzynarodowych

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

pok. 1210,
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).