Wstecz

Czym jest Uniwersytet Trzeciego Wieku Collegium Civitas

Ogólne przesłanie

Uniwersytet Trzeciego Wieku  Collegium Civitas funkcjonuje  od 2009 roku.   

Stworzyliśmy przyjazne miejsce w sercu Warszawy, zajęcia odbywają się w Pałacu Kultury i Nauki. Warto tu przyjść, poszerzyć i pogłębić swoją wiedzę, poznać nowych ludzi, zrealizować dawne marzenia i odkryć nowe pasje.

Kiedy kończą się lub zmniejszają obowiązki związane z życiem zawodowym i rodzinnym życie daje nam jakby drugą szansę.

Aktywność w fazie późnej dojrzałości jest trudniejsza ale i ważniejsza niż we wcześniejszym okresie. Trudniejsza, bo wiąże się z biologicznymi ograniczeniami. Jest też ważniejsza, bo wymaga pokonywania stereotypów na temat starości, budowania poprzez własną aktywność nowego modelu tej fazy życia.

Nasza oferta zyskała aprobatę Słuchaczy, dzięki wysokim standardom kształcenia oraz różnorodnej problematyce podejmowanej na zajęciach. Jesteśmy integralną częścią prestiżowej uczelni, naszą ambicją jest utrzymywanie wysokiego akademickiego poziomu oferty wykładowej.

Uczymy się od najlepszych” – to nasz znak firmowy. Zapraszamy na wykłady wybitnych specjalistów: naukowców, dziennikarzy, ludzi sztuki. Mamy stałe grono zaprzyjaźnionych wykładowców, każdego roku poszerzamy też krąg naszych współpracowników.

 

 

Nowa przygoda życiowa w UTW – kliknij

Jak realizowana jest misja UTW CC - Kalendarium 2015/2016

Archiwum 2014/2015

Archiwum 2013/2014

 

Film o Uniwersytecie Trzeciego Wieku CC