Stosunki międzynarodowe

Wybierz kierunek Stosunki międzynarodowe, aby pogłębić lub rozwinąć swoją wiedzę i przygotować się do pracy w dyplomacji albo międzynarodowych firmach. Do wyboru masz aż 6 specjalności, obejmujących m.in. bezpieczeństwo międzynarodowe, biznes i gospodarkę Azji czy dyplomację XXI w. Uczysz się od wybitnych ekspertów, ambasadorów, doradców instytucji międzynarodowych.

Twoje 5 kroków do kariery
Poznaj trendy
Zdobędziesz najnowszą wiedzę w zakresie teorii i praktyki stosunków międzynarodowych, międzynarodowej ekonomii politycznej, bezpieczeństwa międzynarodowego, zagrożeń asymetrycznych, negocjacji czy globalnych wyzwań rozwojowych.
Rozwiń wiedzę i kompetencje
Zdobędziesz praktyczne umiejętności w zakresie analizy informacji i interpretacji zdarzeń zachodzących w środowisku międzynarodowym, komunikowania się i prowadzenia negocjacji, a także budowania relacji i prowadzenia firmy lub działań marketingowych w wielokulturowym otoczeniu.
Ucz się od praktyków
Będziesz uczyć się od praktyków dyplomacji i stosunków międzynarodowych – byłych i obecnych ambasadorów RP oraz posłów do Sejmu i Parlamentu Europejskiego, doradców wielu instytucji międzynarodowych, badaczy i ekspertów w różnych dziedzinach stosunków międzynarodowych. Dzięki nim lepiej poznasz realia dyplomacji oraz globalnego biznesu.
Ucz się w praktyce
Wiedzę zdobytą na wykładach trenujesz w praktyce podczas warsztatów. Będziesz analizować studia przypadków, przygotowywać projekty, w których zastosujesz poznane narzędzia i metody. Podczas warsztatów będziesz także pracować zespołowo – co ma również ogromną wartość networkingową.
Buduj swoje CV
Podczas realizacji projektów i zadań zdobędziesz nowe kompetencje i umiejętności, np. posługiwania się narzędziami analitycznymi lub badawczymi. To zdecydowanie fakty, które powinieneś wpisać do CV.

Atuty:

• pogłębisz wiedzę dotyczącą najważniejszych dziedzin współczesnych stosunków międzynarodowych – od dyplomacji i negocjacji, prawa międzynarodowego i funkcjonowania gospodarki światowej, poprzez kwestie bezpieczeństwa, zagrożeń terrorystycznych, integracji europejskiej, aż po globalne wyzwania w zakresie ekologii czy cyberbezpieczeństwa;
  • zdobędziesz interdyscyplinarne kompetencje – połączysz dziedzinę stosunków międzynarodowych z wybraną specjalnością, do wyboru masz aż 6 różnych obszarów odpowiadających na najnowsze wyzwania rynku pracy;
  • przygotujesz się do pracy w biznesie i dyplomacji – poznasz obie te dziedziny, a po studiach zdecydujesz, w której chcesz się rozwijać zawodowo;
  • uczysz się od ekspertów praktyków i wybitnych znawców realiów międzynarodowych – od nich zdobędziesz wiedzę i cenne wskazówki, które wykorzystasz w pracy;
  • masz dostęp do kompleksowego wsparcia doradczego i coachingowego Centrum Karier przez cały czas trwania studiów;
  • studiujesz w międzynarodowym środowisku – 5. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych niepublicznych uczelni w Polsce;
  • masz dostęp do programów wymiany międzynarodowej – nauka na wybranej uczelni przez semestr lub dwa;
  • certyfikat „Lider jakości kształcenia” wyróżniający najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów na polskich uczelniach.

Gdzie możesz pracować po studiach:

• instytucje i przedsiębiorstwa związane z międzynarodową współpracą gospodarczą;
  • organizacje i instytucje międzynarodowe (UE, ONZ, NATO);
  • sektor publiczny, samorząd i administracja państwowa;
  • organizacje pozarządowe;
  • ośrodki badawcze i eksperckie;
  • dyplomacja;
  • działy współpracy międzynarodowej w przedsiębiorstwach;
  • media – prasa, radio, telewizja.

Sprawdź też ofertę na studiach polsko-angielskich.

Specjalności do wyboru:

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).