Socjologia

Naucz się analizować zachodzące przekształcenia społeczne, a także przewidywać konsekwencje tych zmian dla regionów i społeczności lokalnych. Wybierz studia na Socjologii i ucz się od wybitnych praktyków i znawców nauk społecznych. Do wyboru masz aż 8 specjalności, od socjologii biznesu, przez tematykę bardziej analityczną i gospodarczą, po coaching.

Twoje 5 kroków do kariery
Poznaj trendy
Poznasz osiągnięcia myśli socjologicznej, ale także kierunki rozwoju w gospodarce, biznesie czy komunikacji. Będziesz uczyć się na najnowszych studiach przypadków i przykładach z rynku.
Rozwiń wiedzę i kompetencje socjologiczne
Nauczysz się stosować zaawansowane narzędzia analiz jakościowych i ilościowych. Poznasz różne techniki badawcze, dzięki którym w swoich analizach będziesz mógł uwzględnić różne perspektywy. Nauczysz się interpretować zjawiska społeczne, stawiać diagnozy dotyczące społeczeństwa. Dowiesz się, jak efektywnie prowadzić komunikację społeczną.
Ucz się od praktyków
Zajęcia prowadzą eksperci z firm i agencji badawczych, a także wybitni przedstawiciele polskiej socjologii. Oni wprowadzą Cię w kulisy Twojego przyszłego zawodu i pomogą lepiej poznać branżę. Naszą uczelnię regularnie odwiedzają praktycy z firm w ramach spotkań otwartych. To także idealna okazja, aby dowiedzieć się, jak pracują, z jakimi spotykają się wyzwaniami i jakie rozwiązania znajdują.
Ucz się w praktyce
Studia w Collegium Civitas to przede wszystkim nacisk na aktywne uczenie się w trakcie ćwiczeń. Dlatego też poznane metody i techniki „przetestujesz” na warsztatach, a także podczas przygotowywania projektów indywidualnych lub grupowych.
Buduj swoje CV
Wszystkie projekty i warsztaty to dla Ciebie nie tylko okazja do zdobywania kolejnych kompetencji. To także ważne punkty w Twoim CV, o których możesz opowiedzieć podczas rozmowy rekrutacyjnej.

Atuty:

• będziesz uczyć się od autorytetów polskiej socjologii: zajęcia prowadzą wybitni specjaliści nauk i badań społecznych, socjologowie kultury, mniejszości etnicznych, a także sztuki i kultury współczesnej oraz filozofii, m. in. prof. Jadwiga Koralewicz, prof. Stanisław Mocek, prof. Jan Skórzyński, prof. Tadeusz Gadacz, dr Katarzyna Iwińska, dr Marek Troszyński;
  • studia mają charakter interdyscyplinarny – zdobędziesz wiedzę z dwóch dziedzin: socjologii oraz specjalności, na której rozwiniesz swoje zainteresowania, np. z zakresu nowych mediów, marketingu idei, coachingu, biznesu, bezpieczeństwa gospodarczego;
  • poznasz różne zastosowania wiedzy socjologicznej w praktyce zawodowej – od myśli społecznej i różnorodnych koncepcji organizacji życia społecznego, przez organizację społeczeństwa obywatelskiego i przestrzeni publicznej, tworzenie się struktur społecznych i formowanie się instytucji społecznych, po tworzenie się więzi międzyludzkich.
  • masz dostęp do kompleksowego wsparcia doradczego i coachingowego Centrum Karier przez cały czas trwania studiów
  • studiujesz w międzynarodowym środowisku – 5. miejsce wśród najbardziej umiędzynarodowionych niepublicznych uczelni w Polsce
  • masz dostęp do programów wymiany międzynarodowej – nauka na wybranej uczelni przez semestr lub dwa;
  • certyfikat „Lider jakości kształcenia” wyróżniający najbardziej innowacyjne, nowoczesne i wartościowe programy studiów na polskich uczelniach.

Gdzie możesz pracować po studiach:

• sektor życia publicznego;
  • media;
  • ośrodki badań społecznych i rynku;
  • organy administracji rządowej i publicznej;
  • służby społeczne;
  • sztaby wyborcze.

wypowiedzi osób polecających specjalność

Sprawdź też ofertę na studiach w polsko-angielskich.

Specjalności do wyboru:

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).