Dziennikarstwo i nowe media

Świat mediów jest fascynujący. Ale by doświadczyć tego, co w zawodach medialnych najlepsze, trzeba się dobrze przygotować.

Jak to osiągniesz?
1
Będziesz się uczyć od najlepszych dziennikarek/rzy należących do ścisłej czołówki zawodu w różnych mediach.

Konrad Piasecki (TVN24, Dziennikarz Roku 2015) — nauczy Cię dziennikarstwa telewizyjnego;
Karolina Lewicka (TOK FM, Mistrzyni Mowy Polskiej 2023) — nauczy Cię dziennikarstwa radiowego;
Wojciech Brzeziński („Tygodnik Powszechny”, zdobywca Grand Press Digital 2024) — wprowadzi Cię w tajniki pędzącej cyfrowej rewolucji;
Janusz Schwertner(dyrektor programowy wydawnictwa „Iberion”, laureat European Press Prize 2021 i czterokrotny zdobywca Grand Press) — nauczy Cię pracy nad reportażem;
Grzegorz Rzeczkowski („Newsweek”) i Tomasz Piątek („Reset Obywatelski”) — autorzy bestsellerowych książek opisujących dziennikarskie śledztwa sięgające najwyższych szczebli władzy, nauczą Cię dziennikarstwa śledczego;
a Jacek Żakowski („Polityka”, Dziennikarz Roku 2007) i Grzegorz Sroczyński (gazeta.pl i RMF, Grand Press 2014, Nagroda Woyciechowskiego 2014) — nauczą Cię analizowania i rozumienia zdarzeń.

2
Innych przedmiotów nauczą Cię wykładowcy i wykładowczynie z najwyższej półki, którzy rozumieją specyficzne potrzeby ludzi mediów. Historię najnowszą wykłada prof. Andrzej Friszke, filozofię prof. Tadeusz Gadacz, ekonomię dr Joanna Mucha (teraz wiceministra edukacji), literaturę prof. Michał Komar, a fakultety, które możecie wybrać, prowadzą m.in. Jakub Majmurek, czy Roman Kurkiewicz.

3
Wybierzesz swojego tutora, który pomoże Ci odnaleźć własną ścieżkę rozwoju zawodowego odpowiadającą osobistym zainteresowaniom i predyspozycjom.

4
Kluczowa będzie praktyka — podczas zajęć, jak i poza nimi. Od pierwszego roku będziesz brać udział w tworzeniu uczelnianego internetowego Radia Pałacc, gdzie każdy może podejmować tematy, jakie go interesują — od kultury, sportu, mody po problemy społeczne, politykę, sprawy międzynarodowe i gospodarkę. Odbędziesz także praktyki studenckie, a my pomożemy Ci wybrać najlepsze do tego miejsce.

5
Jeśli chcesz jeszcze lepiej zrozumieć świat, który nas otacza, możesz zapisać się na zajęcia Ambasady, na których co tydzień dyskutujemy z tworzącymi Concilium Civitas polskimi profesorami najlepszych uniwersytetów świata: Oxfordu, Harvardu, Yale, Sorbony i wielu innych.

6
Naszą siedzibą jest Pałac Kultury i Nauki, w samym centrum Warszawy, co da CI niezwykłą okazję do korzystania z oferty wielkiego miasta. Pomożemy Ci także jak odnaleźć się w bogactwie tej oferty.

Twoje korzyści finansowe

• Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
  • W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu oraz suplementu
  • Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
  • Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne
  • Brak konieczności opłacania noclegu – studia niestacjonarne to 1 dzień weekendowy na uczelni i 1 dzień zajęć zdalnych

Co po studiach?
Naszych absolwentów spotkacie w polskich i zagranicznych redakcjach, wydawnictwach, portalach; TVN 24, Polsat, TVP Info, Eska, Radio Kolor, Radio Nowy Świat, Radio 357, PR24, onet.pl, Gazeta. pl, TOK FM, wp.pl, „Wysokie Obcasy”, Newsweek, PAP, Rzeczpospolita, Puls Biznesu, ELLE, Pani, Harper Bazar, „Łączy nas Piłka”, „Die Welt”, „The New Yorker” czy National Public Radio. Nasi absolwenci prowadzą też z sukcesem własne kanały, np. Rafał Gębura – twórca „7 metrów pod ziemią”.
A jeżeli kiedyś uznacie, że praca w mediach jednak nie jest dla was, możecie dołączyć do tych naszych absolwentów, którzy pracują w agencjach PR, administracji, bankach, samorządach.

SPECJALNOŚCI DO WYBORU:

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).