Stosunki międzynarodowe

Udostępnij strone

 

  1. Rodzaj studiów:
    I stopnia (licencjackie)
  2. Tryb studiów:

    niestacjonarne

    (zobacz także: stacjonarne)

  3. Język wykładowy:
    polski
  4. Czas trwania studiów:
    3 lata (6 semestrów)
  5. Kierunek:
    Stosunki międzynarodowe

 

W erze globalizacji, gdzie konflikty, sojusze i procesy integracyjne wpływają na każdy aspekt życia społecznego i gospodarczego, specjalność ta wyposaża w umiejętności niezbędne do zrozumienia i aktywnego uczestnictwa w międzynarodowym środowisku.

Niektórzy postrzegają stosunki międzynarodowe jako teorię, Ty dzięki studiom w Collegium Civitas odkryjesz, jak ta wiedza wpływa na rozwiązywanie realnych problemów.

Nauczysz się nie tylko, jak analizować międzynarodowe kryzysy, negocjować w imieniu państw lub organizacji. Dowiesz się także, jak strategie polityczne wpływają na globalną ekonomię i społeczeństwo. Zdobędziesz kompleksową wiedzę o kluczowych zagadnieniach współczesnych stosunków międzynarodowych, w tym o globalnym bezpieczeństwie, ekonomii międzynarodowej, prawie międzynarodowym oraz o wpływie globalizacji na kultury i społeczeństwa.

Jak to osiągniesz?
1
Zrozumiesz, jakie siły kształtują współczesny świat, od geopolityki po globalne kwestie środowiskowe, co pozwoli Ci na głębokie zrozumienie stosunków międzynarodowych. Poznasz najważniejsze zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem, zarządzaniem projektami w dyplomacji czy promocją marki narodowej.

2
Nauczysz się stosowania zaawansowanych metod analizy politycznej, ekonomicznej i kulturowej, co jest niezbędne w planowaniu strategii międzynarodowych. Poznasz techniki negocjacji i dyplomacji, zagadnienia prawa międzynarodowego i gospodarki światowej, międzynarodowego bezpieczeństwa, protokołu dyplomatycznego czy budowania relacji międzykulturowych.

3
Będziesz uczyć się od praktyczek/praktyków dyplomacji i stosunków międzynarodowych – byłych i obecnych ambasadorek/ambasadorów RP oraz posłanek/posłów do Sejmu i Parlamentu Europejskiego, doradczyń/doradców wielu instytucji międzynarodowych, badaczek/badaczy i ekspertek/ekspertów w różnych dziedzinach stosunków międzynarodowych.

4
Dzięki warsztatom, symulacjom i ćwiczeniom, będziesz mieć okazję do praktycznego zastosowania teorii, rozwijając umiejętności niezbędne w pracy w dyplomacji, analityce czy organizacjach międzynarodowych.

5
Przygotowanie projektów, uczestnictwo w praktykach w instytucjach międzynarodowych i organizacjach oraz udział w konkursach i symulacjach dyplomatycznych pozwoli Ci na zdobycie cennego doświadczenia, które wyróżni Cię na rynku pracy.

 

Twoje korzyści finansowe

  • Stałe czesne dla kandydatów rozpoczynających studia w roku 2024/2025
  • W cenie czesnego: praktyki, konsultacje z wykładowcami, wydanie dyplomu oraz suplementu
  • Szeroka oferta zniżek w czesnym – np. za działalność na rzecz uczelni
  • Stypendia naukowe, które mogą pokryć czesne
  • Brak konieczności opłacania noclegu – studia niestacjonarne to 1 dzień weekendowy na uczelni i 1 dzień zajęć zdalnych

 

Co po studiach?

  • Sektor publiczny, samorząd i administracja państwowa
  • Organizacje pozarządowe
  • Instytucje Unii Europejskiej, ONZ, NATO
  • Działy współpracy międzynarodowej w przedsiębiorstwach
  • Media (prasa, radio, Internet)

 

Kontakt

Biuro Rekrutacji Collegium Civitas

22 656 71 89
pok. 1210
Pałac Kultury i Nauki, 12 p.
pl. Defilad 1, 00-901 Warszawa

NEWSLETTER

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).