Ciało i umysł w wysiłku – coaching sportowy

Data wydarzenia: 2015-12-02

TEMAT SPOTKANIA: Ciało i umysł w wysiłku – coaching sportowy

PROWADZĄCY: Bartosz Berendt

TERMIN: 2.grudnia, środa, godz.18 – 20.

Podejście coachingowe jest z sukcesami wykorzystywane w profesjonalnym sporcie, którego nieodłączną częścią jest ciężki trening, przesuwanie granic i częste balansowanie na granicy zdrowia. Gdzie ułamki sekund decydują o kwalifikacji na zawody, medalu i być albo nie być dla sportowca. Zawodnik, jak żadna inna osoba, poddawany jest presji oczekiwań i ocenie ze strony sędziów, rywali, komentatorów oraz publiczności.

Celem spotkania jest prezentacja metody i wybranych technik oraz narzędzi wykorzystywanych w pracy z zawodnikami będących warsztatem pracy coacha sportowego.

Uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się, co to jest coaching sportowy i jakimi zagadnieniami w pracy ze sportowcami zajmuje się coach sportowy zarówno w przypadku sportu indywidualnego, jak i zespołowego. Poznają też cechy charakterystyczne dla coachingu sportowego odróżniające go od life coachingu i coachingu biznesowego.

Bartosz Berendt

– jest członkiem International Coach Federation i akredytowanym przez te organizację coachem, członkiem Izby Coachingu i akredytowanym przez tę organizację coachem i superwizorem coachingu, ma uprawnienia Instruktora Sportu o specjalności Piłka Siatkowa i jest trenerem zespołu SPS Konstancin Jeziorna, jest też członkiem Zespołu ds. Psychologii Polskiego Komitetu Olimpijskiego, w kadencji 2011-2012 był prezesem zarządu polskiego oddziału ICF.

Od 2006 roku prowadzi coaching indywidualny dla osób stojących u progu ważnych, życiowych zmian takich jak, zmiana pracy, awans, rozwój własnej firmy, odnalezienie się w nowej roli zawodowej lub osobistej, jak również coaching zespołowy dla liderów i zespołów wdrażających zmiany w organizacji. Od 2 lat pracuje w wyczynowym sporcie, wspierając zawodników i zespoły w realizacji celów sportowych i pozasportowych.

Współpracuje z uczelniami wyższymi w zakresie kształcenia coachów i akredytacji programów szkoleniowych. Współprowadzi audycję radiową o rozwoju pod tytułem „Człowiek i może”. Wspólnie z żoną prowadzi Equante – Fundację Nowych Możliwości. Zrealizował ponad 2500 godzin coachingu, kilkadziesiąt warsztatów oraz prowadził wiele prelekcji i wykładów.