Seminarium dyskusyjne: „JAKA POWINNA BYĆ POLSKA USTAWA ANTYTERRORYSTYCZNA?”

Data wydarzenia: 2016-02-17

Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas serdecznie zaprasza na seminarium dyskusyjne pt.:

” JAKA POWINNA BYĆ POLSKA USTAWA ANTYTERRORYSTYCZNA?”

Spotkanie odbędzie się w dniu 17 lutego 2016 r. w godz. 17:00-19:00

w siedzibie Collegium Civitas (Aula A),  XII p. PKiN, pl. Defilad 1, Warszawa

Zagrożenia terrorystyczne towarzyszą społeczności międzynarodowej od czasu dość długiego, aby zbudować narzędzia prawne i organizacyjne mające służyć jako odpowiedź na nie – tak przynajmniej powinno być w teorii.  W praktyce zarówno społeczność międzynarodowa jak i poszczególne państwa napotykają poważne przeszkody na drodze do zbudowania takich podstaw prawnych – od sformułowania definicji, do określenia zasad i norm w walce z terroryzmem.

W związku z tym Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas chce się włączyć w dyskusję nad inicjatywą stworzenia polskich regulacji w obszarze walki z terroryzmem. Serdecznie zapraszamy do spotkania z zaproszonymi przez nas ekspertami – i zaangażowanie się w rozmowę na ten temat.

Wstęp do spotkania stanowić będzie wystąpienie dra Krzysztofa Liedela, Dyrektora Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas, poświęcone rozwojowi polskiego systemu antyterrorystycznego i jego podstaw prawnych.

Uczestnicy dyskusji

• Daniel Boćkowski, Uniwersytet w Białymstoku, ekspert w zakresie Bliskiego Wschodu i współczesnego świata islamu
  • Kuba Jałoszyński, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, były dowódca warszawskiego podoodziału AT, twórca centralnej jednostki antyterrorystycznej Policji
  • Piotr Niemczyk, Niemczyk i Wspólnicy, były zastępca dyrektora Zarządu Wywiadu UOP oraz ekspert sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych